Dobry Styl > Budowa i remont > Czym charakteryzuje się stolarka drzwiowa klasy premium?

Czym charakteryzuje się stolarka drzwiowa klasy premium?

Data: 30.08.2021 Kategoria: Budowa i remont

Wyroby zaliczane do klasy premium wyróżniają się spośród innych produktów na wiele sposobów. Wiążąca się z tym prawdziwa unikatowość zwykle staje się jedną z ich najważniejszych i najbardziej charakterystycznych cech. Nie można jednak zapominać o stonowanej elegancji, intrygującej formie zewnętrznej i niebanalnych materiałach oraz mistrzowskim wykonaniu. W przypadku drzwi zewnętrznych wszystkie te właściwości znakomicie pasują do serii X-Factor.

Projekt

Drzwi zewnętrzne przeznaczone dla najbardziej wymagających klientów muszą łączyć w sobie atrakcyjnie opracowany projekt, który będzie mógł stać się ozdobą elewacji budynku, a także ciekawym akcentem dekoracji jego wnętrza. Całość powinna być zarazem spójna i zróżnicowana, tak by harmonijnie wpisywała się w otoczenie, a jednocześnie wyróżniała z niego szczegółami. Równie istotne będą detale związane z subtelnymi drobiazgami, które nadadzą całości smaku i staną się prostym, lecz znaczącym ornamentem. Drzwi zewnętrzne będące naturalnym zabezpieczeniem domu powinny wyróżniać się solidnością, ich wygląd powinien jednak nadawać im lekkości tak cenionej we współczesnym designie.

Technologia

Nowoczesne drzwi najwyższej jakości to także umiejętne połączenie high-endowych technologii, które uzupełniają podstawowe funkcjonalności, sprawiając, że korzystanie z drzwi staje się komfortowe i zaskakująco łatwe. Paleta możliwości w przypadku stolarki drzwiowej klasy premium jest szeroka i obejmuje zarówno perfekcyjnie działające okucia, jak i rozwiązania upraszczające otwieranie drzwi – umieszczony w pochwycie czytnik biometryczny, innowacyjne wypełnienie kompozytowe chroniące przed wychładzaniem oraz gwarantujące komfort akustyczny czy wreszcie idealne wyważenie skrzydła, dzięki któremu otwiera się ono bez żadnego oporu.

Materiał

Każdy wyrób pretendujący do miana wyjątkowego i luksusowego musi być wykonany z surowców, które mają równie niepowtarzalny charakter. W przypadku drzwi klasy premium oferowanych przez firmę PARMAX będzie to drewno w najlepszym gatunku. Do wyboru jest zarówno klasyczny dąb o różnych wybarwieniach od bielonego po naturalnie ciemnobrązowy, jak i drewno egzotyczne – wenge, merbau, sapelii, teak, iroko czy orzech amerykański. Powierzchnia drewna dębowego, które świetnie pasuje do stolarki na najwyższym poziomie, może być wykończona gładko, ale także szczotkowana o chropowatej i wyraźnej strukturze. Wszystkie szczegóły usłojenia i faktury są wspaniale wyeksponowane dzięki olejowaniu drewna, nadającemu mu atrakcyjny, a jednocześnie bardzo stylowy wygląd.