Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Czym powinna charakteryzować się dobra sala balowa?

Czym powinna charakteryzować się dobra sala balowa?

Data: 26.09.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Chyba każda panna młoda w dniu swojego ślubu pragnie prezentować się jak prawdziwa księżniczka. Jednak aby jej piękno mogło lśnić pełnym blaskiem, potrzebna jest też właściwa oprawa, czyli wspaniała sala balowa. Czym powinna charakteryzować się sala weselna, aby uroczystość przebiegła zgodnie z oczekiwaniami nowożeńców i zachwyciła wszystkich gości?

Sala balowa jak z bajki

Organizacja wystawnego przyjęcia dla dużej liczby gości to nie lada wyzwanie, a znalezienie odpowiedniej sali wymaga poważnych poszukiwań i dużej dozy ostrożności. Choć sal weselnych jest obecnie dość dużo, nie każda z nich będzie odpowiadała wystrojem i stylizacją do ślubu jak z bajki.

Jeśli panna młoda chce prezentować się jak prawdziwa księżniczka, konieczne będzie znalezienie prawdziwej sali balowej. Wykluczone są więc motywy ludowe czy izby w stylu góralskim – wnętrze musi urzekać elegancją i wykwintnością.

Idealna sala balowa powinna zachwycać już w momencie przekroczenia jej progów, by przebywający w niej goście, zupełnie jak w baśni, dali się oczarować jej wytwornością. Wnętrze powinno być więc wykończone klasyczniebiałe ściany mogą dekorować subtelne ozdoby, lśniące lustra i stylizowane kinkiety.

Nie bez znaczenia jest wyposażenie sali. Okrągłe stoły warto nakryć śnieżnobiałymi obrusami, zaś na krzesła założyć pokrowce, przewiązane srebrnymi lub złotymi szarfami. Dobrym pomysłem jest przystrojenie stołów ciętymi kwiatami i elegancką zastawą.

Nowoczesna sala balowa

Jednak wspaniały wystrój to nie wszystko. W sali balowej nie może zabraknąć udogodnień, które zapewnią komfort gości. Dlatego przed zarezerwowaniem lokalu koniecznie upewnij się, że jest on wyposażony w klimatyzację. Ważne jest także miejsce dla zespołu czy DJ’a, który będzie zabawiał weselników.

Przykładem dobrej sali balowej na wesela i inne wystawne przyjęcia jest PATIO Con Gusto w Pszczynie. Decydując się na organizację uroczystości w tym lokalu możesz liczyć nie tylko na piękny wystrój, ale też doskonałą kuchnię i dodatkowe atrakcje, jak np. czekoladowa fontanna, pokaz sztucznych ogni lub pokazy barmańskie.

Sala balowa PATIO Con Gusto jest w stanie pomieścić nawet 140 osób, a po połączeniu ze znajdującą się obok przestrzenią bankietową – do 160 gości, o których przez cały czas będą dbali profesjonalni kelnerzy. W zależności od swoich potrzeb i upodobań, nowożeńcy mogą wybierać spośród czterech różnych pakietów weselnych, obejmujących rozmaite dania i wersje wystroju sali.