Dobry Styl > Porady > Czym powinna charakteryzować się dobra sala konferencyjna?

Czym powinna charakteryzować się dobra sala konferencyjna?

Data: 22.05.2018 Kategoria: Porady

Szkolenia i konferencje to obecnie częste wydarzenia organizowane przez wiele firm. Warto jednak podkreślić, że sukces takiego przedsięwzięcia zależy również od wyboru sali konferencyjnej. Czym charakteryzuje się idealne pomieszczenie? Warto podkreślić, że podczas wyboru należy zwrócić uwagę m.in. na wystrój, wyposażenie oraz dodatkowe usługi, takie jak np. bufet.

Wybór sali konferencyjnej: wielkość i czas wynajęcia

Organizując konferencję lub szkolenie, należy zastanowić się, jaki rodzaj sali będzie potrzebny na to konkretne wydarzenie. Poszukiwanie miejsca warto rozpocząć od zorientowania się, ile gości będzie brało w nim udział. To podstawowa informacja konieczna do określenia idealnego lokum. W ofercie miejsc zajmujących się organizacją konferencji i szkoleń znajdują się sale konferencyjne różnego rodzaju – w zależności od wielkości mogą pomieścić nawet 150 osób. Oczywiście niektóre hotele czy restauracje posiadają również mniejsze sale konferencyjne, np. na 25 osób. Oprócz wyboru wielkości sali konferencyjnej, należy również zastanowić się nad czasem, na jaki należy ją wynająć. Najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wynajęcie jej na cały dzień, jednak wiele firm proponuje również wynajem na godziny.

Sala konferencyjna – wystrój i wyposażenie

Wybierając salę konferencyjną, warto zwrócić uwagę na jej wystrój. Obecnie centra szkoleniowo-konferencyjne projektowane są w sposób nie tylko praktyczny, ale również nowoczesny. Właściciele doskonale zdają sobie sprawę z funkcji, jaką pełni właściwa aranżacja wnętrz. Doskonały design ułatwia koncentrację, pobudza kreatywność oraz stwarza idealne pole do myślenia i nauki.

Ponadto, warto zwrócić uwagę również na wyposażenie sali konferencyjnej. Obecnie nie może zabraknąć wyświetlacza i projektora, ekranów LCD, mikrofonów, głośników, odpowiedniego oświetlenia oraz innych sprzętów, które dbają nie tylko o komfort, ale również praktyczny wymiar spotkania – podkreśla specjalista z Centrum konferencyjno-szkoleniowego Dzikie Wino z Wiewiórczyna.

Wybór sali konferencyjnej a oferta cateringowa

Dobra sala konferencyjna to taka, w której można również skorzystać z oferty cateringowej. Wielu właścicieli centr konferencyjno-szkoleniowych zdaje sobie z tego sprawę i podczas wydarzenia zapewnia również obsługę podczas przerw kawowych bądź lunchowych. Profesjonalne firmy oferują określone menu, dopasowane do potrzeb organizatora, jak również pełną obsługę kelnerską. To ważna kwestia, na którą również warto zwrócić uwagę podczas organizowania konferencji.