Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Czym są panel tracki

Czym są panel tracki

Data: 01.06.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Panel tracki, czyli inaczej zasłony panelowe, mogą stanowić wewnętrzną dekorację okna lub ściany. Z ich pomocą można, na przykład, przesłaniać duże, przeszklone powierzchnie. Przedstawiamy właściwości panel tracków.

O panel trackach

Zasłony panelowe są jedną z nowocześniejszych, a przy okazji bardziej eleganckich, form przesłaniania okien oraz dekorowania i dzielenia pomieszczeń. Funkcjonują także pod nazwą „story japońskie”, ponieważ przypominają ruchome ścianki działowe typowe dla japońskich domów. Mogą być świetną alternatywą dla tradycyjnych zasłon i verticali (żaluzji pionowych). Podobnie jak one, składają się z szyny wraz z przesuwnymi pasami pionowymi.

-Szyna w panel trackach może mieć 2-6 torów i pasy o szerokości 50-160 cm. Steruje się je przy pomocy łańcuszków koralikowych, drążka lub ręcznie. Zasłonę panelową można zsuwać na jedną stronę lub rozsuwać niczym kurtynę. Co więcej, panel tracki montować można nad oknem, na suficie lub we wnęce okiennej – tłumaczy nasz expert reprezentujący firmę Franc Gardiner, producenta rolet i dekoracji okiennych.

Jako, że pasy zasłon panelowych wykonane są z tkaniny, można łączyć je z systemami roletowymi. Mogą stanowić doskonałe dopełnienie wnętrza.

Zalety zasłon panelowych

Panel tracki to świetne rozwiązanie dekoracyjne, które sprawdzi się w każdym mieszkaniu. Do ich głównych atutów należą:

  • bogaty wybór wzorów i kolorów (z łatwością można dopasować je do stylu każdego wnętrza),
  • komfortowa regulacja natężenia światła w pomieszczeniu,
  • możliwość dzielenia za ich pomocą przestrzeni i zasłaniania przeszklonych powierzchni,
  • wysoka estetyka, dzięki której można w oryginalny sposób odmienić wygląd wnętrza,
  • łatwość mocowania.

Zasłony panelowe zdadzą egzamin nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w budynkach użyteczności publicznej, w tym w szkołach, gabinetach zabiegowych i lekarskich, gabinetach kosmetycznych i wielu innych.