Dobry Styl > Porady > Czym się kierować przy wyborze fotografa do realizacji sesji ciążowej?

Czym się kierować przy wyborze fotografa do realizacji sesji ciążowej?

Data: 12.01.2021 Kategoria: Porady

Sesja ciążowa to marzenie wielu przyszłych mam. Rzadko ma się okazję stanąć przed obiektywem, a okres oczekiwania na dziecko to tak wyjątkowa chwila, że warto mieć jakąś pamiątkę. Wybór odpowiedniego ubioru, scenerii, pogody oraz czasu to bardzo ważne elementy, o których mają pojęcie jedynie wykwalifikowani specjaliści z dziedziny fotografii. Aby sesja zdjęciowa była udana, należy więc wybrać właściwego fotografa. Czym należy się kierować podczas wyboru takiej osoby do realizacji sesji ciążowej?

Cechy dobrego fotografa

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru fotografa do sesji ciążowej, jest przede wszystkim jego wizytówka – portfolio. Element ten świadczy nie tylko o doświadczeniu fotografa, ale również pomoże w zapoznaniu się z proponowaną ofertą oraz umożliwi ocenienie możliwości danego artysty. W portfolio znajdują się wykonane sesje, które oferuje fotograf. Nie każdy styl będzie odpowiadał wszystkim osobom i był zgodny z upodobaniami oraz wizją sesji ciążowej. Warto więc umówić się na spotkanie z fotografem, podczas którego zostaną omówione efekty pracy, a także wyjaśnione zasady współpracy.

Wybór fotografa do realizacji sesji ciążowej wiąże się również z odpowiednią ceną oraz ofertą. Każdy fotograf wycenia swoją pracę indywidualnie, a oferta zazwyczaj podzielona jest na pakiety, które różnią się od siebie m.in. liczbą stylizacji czy też odbitek. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę przerobionych ujęć, które otrzymamy oraz to, czy dostaniemy wywołane zdjęcia. Istotną kwestią jest także koszt ujęć dodatkowych, czy fotograf posiada własne studio oraz stroje. Kwestia dotycząca stroju jest bardzo często istotna dla młodych mam, ponieważ nie zawsze chciałyby one kupować sukienki – jednorazówki.

Dlaczego warto zlecić wykonanie sesji ciążowej profesjonalnemu fotografowi?

Sesja ciążowa to piękna pamiątka na lata – zarówno dla mamy, taty, jak i dla dziecka. Bardzo ważne jest więc, aby w tym wyjątkowym momencie, uwiecznić chwile zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami przyszłej mamy. Profesjonalny fotograf o bogatym portfolio, dużym doświadczeniu oraz zmyśle artystycznym to gwarancja zarówno sesji przeprowadzonej w miłej atmosferze, jak i zadowalających efektów.

Jak mówi fotograf ze studia fotograficznego Monika Borlin Photography: Sesje zdjęciowe pozwalają uchwycić piękne momenty na lata, właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać fotografa, który wykona zdjęcia zgodnie z naszą wizją. Profesjonalista oferuje możliwość zapoznania się ze swoim portfolio oraz omówienia na jego podstawie elementów, które się podobają, bądź też nie.

Decydując się na wykonanie sesji ciążowej, zaleca się skorzystanie z oferty jedynie profesjonalnych fotografów. Rozbudowane portfolio oraz doświadczenie to elementy, które świadczą o profesjonalizmie i zdolnościach artysty.