Dobry Styl > Porady > Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Data: 09.03.2018 Kategoria: Porady

Żyjemy w czasach, które nie wszystkim się podobają. Skupienie się na karierze, odkładanie założenia rodziny na później i oczywiście – pogoń za pięknym, młodym, wręcz doskonałym wyglądem. Już nie staramy się prezentować ładnie. My każdego dnia po prostu walczymy, aby zachować idealną sylwetkę i nie mieć ani jednej zmarszczki. Niestety, przez ciągły stres, złą dietę, niedostateczną ilość ruchu, trudno jest wyglądać tak, jak byśmy chcieli. Jednak jest pewne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać, aby znowu poczuć się dobrze. To medycyna estetyczna

 Medycyna estetyczna – podstawowe informacje

Medycyna estetyczna nie jest  odpowiedzią na wszystkie nasze troski. Jest sposobem na poprawienie niedoskonałości urody, kiedy samodzielnymi działaniami nie jesteśmy już w stanie nic poradzić. Pozwala przeciwdziałać efektom starzenia się i choć na jakiś czas zatrzymać czas, abyśmy znowu mogli poczuć się piękni i młodzi. Ale nie tylko – medycyna estetyczna pełni dużo większą rolę. Pozwala na nowo zaakceptować siebie, kiedy jesteśmy ofiarami wypadku, mieliśmy trudną operację, po której zostały blizny albo – głównie w przypadku kobiet – kiedy dotknie nas problem łysienia. W takich sytuacjach bardzo często zamykamy się w sobie, tracimy kontakt z innymi ludźmi i nie mamy ochoty żyć.

Zabiegi medycyny estetycznej zatem poprawiając nasz wygląd, wpływają również na naszą psychikę. Nie musimy każdego dnia patrzeć w lustro z niechęcią czy nawet ze wstrętem. Odpowiednio dobrane sposoby działania mogą sprawić, że znowu będziemy iść przez życie z uśmiechem.

Medycyna estetyczna a kosmetologia

Niektórzy nie widzą różnicy między medycyną estetyczną a kosmetologią. Jak się jednak okazuje, są to dziedziny mające wspólny mianownik, jakim jest poprawa urody, jednak stawiają na inny rodzaj zabiegów. Kosmetologia w głównej mierze opiera się na powierzchownym zastosowaniu preparatów kosmetycznych. Nie są to w żadnym wypadku zabiegi inwazyjne i nie mają na celu ingerencji w głębsze warstwy skóry. Medycyna estetyczna angażuje się zdecydowanie mocniej, ale nie tak jak chirurgia.

Medycyna estetyczna a chirurgia estetyczna

Medycyna estetyczna nie jest również chirurgią estetyczną. Ta druga wiąże się z przeprowadzaniem inwazyjnych, mocno ingerujących w ciało zabiegów.

Medycyna estetyczna nie używa skalpela i nie wymaga pozostawienia pacjenta w szpitalu. Może wiązać się z pewnym okresem rekonwalescencji, ale przechodzimy go w domu i nie jesteśmy zupełnie wyłączeni z życia. Mogą pojawić się siniaki, zaczerwienienia czy opuchlizna. O tych problemach szybko zapominamy i wracamy co codziennej aktywności – wyjaśnia nasz ekspert z Kliniki Ziemielewski we Wrocławiu.

Kiedy udać się do gabinetu medycyny estetycznej?

Powinniśmy zdecydować się na konsultacje w gabinecie medycyny estetycznej, kiedy na naszej twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek, skóra traci jędrność i owalny kształt. Problemem, który można rozwiązać w trakcie różnego rodzaju zabiegów są także przebarwienia, rozszerzone naczynka, rumień, trądzik młodzieńczy i różowaty, a także nadmierne owłosienie i wypadanie włosów. Może nas dotknąć również problem nadpotliwości, rozstępów, cellulitu i nadmiernej tkanki tłuszczowej. Z tymi defektami urody lekarze medycyny estetycznej również są w stanie sobie poradzić. Warto wobec tego znaleźć sprawdzony gabinet i zapisać się na wizytę, aby już niedługo znowu zacząć żyć pełnią życia, a nie chować się w czterech ścianach.