Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Designerskie krany. Co jest teraz w modzie?

Designerskie krany. Co jest teraz w modzie?

Data: 20.05.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Nowoczesne kuchnie i łazienki wymagają nietuzinkowych, wyjątkowych rozwiązań. Designerskie krany to wizytówka i ozdoba kuchni lub łazienki. Elementy te stanowią kluczowy punkt obu pomieszczeń. To one są w centrum większości czynności, jakie są wykonywane w tych wnętrzach. Decydują o charakterze naszej łazienki i podlegają zmieniającym się trendom. Sprawdźmy, co aktualnie jest w modzie.

Materiały, które są trendy

W aranżacji wnętrz, również kuchni i łazienek, poszukujemy niesztampowych rozwiązań, które nie zdążyły nam się jeszcze opatrzeć i znudzić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, od pewnego czasu na wszelkich imprezach branżowych producenci prezentują nową modę. Armatura wykończona jest stalą nierdzewną, klasycznym lub różowym złotem, a także ciemnymi odcieniami metali, np. czarnym chromem. Również kolorowe krany pojawiają się coraz częściej w katalogach z armaturą, zwłaszcza tą do kuchni.

Wśród najnowszych trendów niewiele jest już dominującego połyskliwego chromu, choć ze względu na jego popularność, wytrzymałość oraz przystępność cenową, materiał ten wciąż gości w armaturowej modzie. Pojawia się w postaci zmatowionej – szczotkowanej lub w połączeniu z nietypowymi kształtami czy w towarzystwie innych  materiałów, takich jak np. drewno.

Designerskie krany to przede wszystkim proste, minimalistyczne formy, oszczędność zdobień i geometryczne kształty. Na topie są wciąż wysokie baterie z długim korpusem, które cieszą się popularnością zwłaszcza w zastosowaniach kuchennych. Tu design jest ważny, ale liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a w kuchni niejednokrotnie pod kranem potrzebujemy umieścić większe naczynia, jak garnki czy blachy.

Natura nigdy nie wychodzi z mody

Jest pewien ponadczasowy trend, który niezmiennie gości w aranżacji wnętrz i jest to wykorzystanie materiałów bliskich naturze, takich jak kamień czy drewno. Kamienne wykończenia kuchni i łazienek w połączeniu z drewnianymi dodatkami lub drewnianą armaturą?

Dodatki wykonane z drewna królują niemalże w każdym stylu – od skandynawskiego, poprzez rustykalny i industrialny aż po nowoczesny. Drewno doskonale łączy się z wieloma materiałami, komponuje się świetnie ze szkłem, metalem, ceramiką lub kamieniem. Znane jest wykorzystanie w łazienkach drewnianych blatów, obudów wanien, mebli. My poszliśmy o krok dalej – z połączenia miłości do naturalnych materiałów, estetyki i funkcjonalności powstały nasze drewniane baterie. – podpowiada ekspert z firmy Green Home Design.

Drewniane krany idealnie wpasowują się w trend minimalistyczny. Mają geometryczne kształty, cechuje je prostota i elegancja. Efektownie wyglądają zarówno przy białych, jak i czarnych płytkach. Stonują także wnętrze z ogromem innych barw.

Wbrew pozorom, odpowiednio zaimpregnowane drewno jest w pełni bezpieczne w wilgotnej łazience czy kuchni. Jest również łatwe w pielęgnacji i odporne na czynniki mechaniczne.

Drewniane krany to rozwiązanie łączące w sobie najważniejsze cechy designerskiej armatury –piękny wygląd, niebanalne materiały i niezwykłą funkcjonalność.