Dobry Styl > Porady > Dlaczego dziewczynki lubią bawić się lalkami?

Dlaczego dziewczynki lubią bawić się lalkami?

Data: 22.01.2020 Kategoria: Porady

Dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami. Lalki są ich nieodłącznymi towarzyszkami od najmłodszych lat. Dziewczynki potrafią zabierać je wszędzie, wkładają je do wózka, nawet wychodząc z mamą na zakupy do osiedlowego sklepiku. Co sprawia, że lalki nigdy się nie nudzą? Dlaczego są najchętniej wybieraną zabawką przez dziewczynki? Sprawdź, jeśli jesteś rodzicem małej księżniczki lub szukasz prezentu dla chrześnicy czy córeczki znajomych.

Mama wzorem dla dziecka

Dlaczego w sklepie z zabawkami dziewczynki zwykle wybierają lalki? Choć zdarzają się wyjątki, dziewczynki uwielbiają się nimi bawić i opiekować. Przede wszystkim dlatego, że chcą naśladować swoją mamę i same stać się „mamusią” dla swojego bobasa. Bawiąc się w dom, zdobywają wiele umiejętności. Uczą się opiekuńczości, rozwijają swoją wrażliwość, ćwiczą wyobraźnię. Lalki wpływają też na rozwój mowy, zwłaszcza u najmłodszych dziewczynek. Dziewczynki rozmawiają z nimi, wydają im polecenia, a nawet je karcą! Prowadzą konwersacje między lalkami, organizując np. przyjęcie herbatkowe dla lalek. Zabawa lalkami jest bardzo rozwijająca!

Jeśli chcemy zapewnić naszej córeczce, bądź siostrzenicy wspaniałą zabawę przez długi czas, możemy wybierać z szerokiej oferty lalek-niemowlaków.  To m.in. lalki Baby Annabell, Baby Alive, czy Baby Born. Lalki są sprzedawane w całych zestawach, z ubrankami, butelkami do karmienia, pieluchami, smoczkami i zestawami do karmienia. Wybór jest przeogromny!  

Strojenie lalek i pokazy mody

Starsze dziewczynki lubią bawić się lalkami, ponieważ mogą je dowolnie przebierać, stroić i bawić się w pokazy mody. Zwłaszcza kiedy mogą robić to z koleżankami z przedszkola lub ze szkoły. Takie zabawy integrują i zacieśniają więzi. Uważa się, że przyjaźnie zawarte w dzieciństwie są najtrwalsze.

Do takich zabaw najlepiej nadają się lalki Barbie. Rodzice mogą stale dokupować nowe ubranka albo szyć je wspólnie z córeczką, co będzie również wspaniałym sposobem na spędzanie czasu.  

Lalki – przyjaciółki i powierniczki sekretów

Dziewczynki lubią bawić się lalkami także dlatego, że lalki stają się ich przyjaciółkami, powierniczkami ich sekretów. Towarzyszą ich we wszystkich momentach życia, tych radosnych i tych nieco trudniejszych. Dziewczynki przed snem często zwierzają się lalkom, dzieląc się z nimi największymi tajemnicami.

Niektóre lalki towarzyszą nam przez całe życie, a kiedy mała dziewczynka staje się dorosłą kobietą, często przekazuje swoją ukochaną lalkę swojej córeczce. Aby tak było, warto wybierać lalki renomowanych producentów, które są trwałe i bezpieczne również dla najmłodszych dzieci. Znajdziemy je w sklepie Kraina Zabawy, który oferuje szeroki wybór zabawek dla dziewczynek i chłopców, w tym zabawki interaktywne i zabawki na dwór oraz na plażę.