Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Dlaczego meble drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością?

Dlaczego meble drewniane cieszą się niesłabnącą popularnością?

Data: 02.07.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wydawać by się mogło, że w dobie mebli z płyt wiórowych, pilśniowych i MDF, a także wyposażenia domowego wykonanego z tworzyw sztucznych, szkła, metalu czy betonu tradycyjne meble drewniane odejdą w zapomnienie. Tymczasem nic takiego się nie stało. Rynek mebli z naturalnego drewna ma się bardzo dobrze i nie brakuje osób, które chciałyby je mieć w domu. Co jest tego przyczyną?

Ponadczasowe meble drewniane

Jedną ze składowych niemijającego sukcesu mebli z naturalnego drewna jest fakt, że opierają się one zmiennej modzie; z drugiej strony szeroka gama kolorów i efektów dekoracyjnych, a także łatwość obróbki drewna sprawiają, że może się ono wpisać w dosłownie każdy styl. O ile meble metalowe, betonowe czy szklane za kilka lat wyjdą z mody, klasyczne meble drewniane pozostaną tak samo eleganckie. Są odpowiednie na każde czasy. Wyjątek stanowią meble silnie stylizowane: postarzane, rustykalne czy minimalistyczne.

Ta stylistyczna elastyczność naturalnego drewna sprawia, że trafia ono w każdy gust. Sprawdzi się w domu osób, które kupują meble na wiele lat, jak i u tych, które chcą być na bieżąco z nowinkami wnętrzarskimi – zauważa ekspert ze sklepu Meble K&D.

Jeśli cenisz sobie stałość i szukasz czegoś, co oprze się zmiennym trendom, meble drewniane o klasycznych liniach są dla Ciebie nie tylko ze względu na ich ponadczasowy wygląd, ale też dlatego, że będą Ci towarzyszyć przez całe dekady. Trwałość tego materiału ma tylko jeden mankament: zakup musi być gruntownie przemyślany, bo wystrój, który stworzysz, będzie towarzyszył Ci przez całe lata!

Meble z naturalnego drewna – przyjazny wybór

Coraz więcej ludzi boryka się z różnego rodzaju alergiami. Muszą oni szczególnie uważać na to, czym się otaczają. Meble z naturalnego drewna są przyjazne osobom z uczuleniem na roztocza czające się w kurzu, a także na pyłki roślin. Drewno jest antyelektrostatyczne. Dzięki temu wszelkie drobiny nie unoszą się w powietrzu i łatwo zebrać je z podłogi oraz powierzchni drewnianych mebli. Samo drewno nie wykazuje właściwości alergizujących, a ponieważ przy produkcji mebli z tego materiału nie używa się szkodliwych substancji, osoby szczególnie wrażliwe mogą czuć się bezpiecznie we własnym domu. Życie w otoczeniu mebli z drewna jest zdrowsze!

Nieograniczone możliwości mebli z drewna

Mało który materiał meblarski daje się formować tak łatwo, jak drewno. Można je ciąć, toczyć i szlifować. Można stworzyć ażurowe meble z listewek. Można je barwić, lakierować, szczotkować, przecierać, postarzać, bejcować, olejować. Gama kształtów, kolorów, faktur i efektów jest nieograniczona!

Tak szerokie możliwości sprawiają, że wśród mebli drewnianych da się znaleźć ten idealny. Co więcej, każda sztuka jest unikatowa, tak jak wyjątkowe jest każde drzewo ze swoją niepowtarzalną historią. Słoje są niczym linie papilarne. Dodatkowo na wygląd mebla będą wpływały warunki wzrostu drzewa, ilość słońca i deszczu, czas ścięcia… Kupując mebel z naturalnego drewna, kupujesz coś, czego nie ma nikt inny.