Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Dlaczego meble tapicerowane często uchodzą za produkty klasy premium?

Dlaczego meble tapicerowane często uchodzą za produkty klasy premium?

Data: 04.01.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Do wnętrz określanych mianem premium, a także mieszkań, w których szczególną uwagę zwraca się na kwestie jakości i przytulności umeblowania, chętnie wybierane są meble tapicerowane. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wpasowana się do każdego wnętrza, dodając mu tym samym zarówno charakteru, jak i elegancji. Przekonaj się, dlaczego meble tapicerowane określane są mianem produktów klasy premium i co powinno je cechować.

Ekskluzywny materiał

Meble tapicerowane to produkty klasy premium przede wszystkim dzięki solidnemu oraz dopasowanym do potrzeb wymagającego klienta wykończeniu. Bardzo chętnie stosowane w tym celu są tkaniny, które kojarzą się z elegancją, bogactwem, a jednocześnie są miękkie i pluszowe w dotyku. Z tego względu do obicia mebla stosuje się aksamit, welur, a także zamsz bądź alcantarę.

Meble obszyte takimi materiałami charakteryzują się świetną żywotnością oraz doskonałym wyglądem. Można je zamawiać także na zamówienie, co sprawia, że zostaną precyzyjnie dopasowane w dostępną przestrzeń wnętrza. Oprócz tego będą spełniać wszystkie wymagania użytkowników, w tym najważniejszy z nich, jakim jest spełnianie funkcji wypoczynkowej.

Meble wysokiej jakości

Jedną z najważniejszych cech, określających meble tapicerowane, które mogą uchodzić za produkty klasy premium, jest wysoka jakość. Wygodne tapicerowane fotele, zestawy wypoczynkowe, tapicerowane kanapy bądź elegancko wykończone krzesła mogą znaleźć się w każdym wnętrzu. Dobry mebel tapicerowany charakteryzuje się trwałością, którą uzyskuje dzięki właściwościom materiałów obiciowych.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący firmę oferującą meble wypoczynkowe mebles.pl: Meble tapicerowane wykonane są często z materiałów odpornych na plamy i zabrudzenia, które dodatkowo łatwo się czyści. Duże znaczenie mają także wykończenia w postaci guzików i gwoździ ozdobnych, wprowadzających do wnętrza wyjątkową elegancję.

Jak dbać o meble tapicerowane?

Warto pamiętać, że o produkty klasy premium należy dbać często bardziej skrupulatnie. Tylko regularne odkurzanie ich powierzchni oraz czyszczenie sprawi, że nawet po kilku latach użytkowania będą wyglądać równie ekskluzywnie, jak na początku.

Meble tapicerowane powinny być więc odkurzanie dwa lub trzy razy w tygodniu. Niezbędnym elementem jest przy tym specjalna końcówka do odkurzacza przeznaczona do tapicerek. Po odkurzaniu powierzchnia materiału tapicerskiego powinna zostać dodatkowo przetarta czystą i wilgotną szmatką.

Ma to pomóc w pozbyciu się osiadającego na meblach kurzu. Warto także pamiętać, że aksamity i welury oraz wszelkie inne materiały z włosem należy czyścić w kierunku układania się włosa. Duże znaczenie ma również samo umieszczenie mebla. Kanapa, fotel lub krzesło tapicerowane nie powinny stać koło okna, ponieważ materiał obiciowy pod wpływem działania promieni słonecznych może wyblaknąć. Negatywnie oddziałuje także ciepło z grzejnika bądź kominka.