Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Dlaczego warto dojeżdżać do pracy rowerem?

Dlaczego warto dojeżdżać do pracy rowerem?

Data: 09.08.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wbrew większości opinii, okazuje się, że czas przeznaczony na dotarcie do pracy nie musi być stracony – można go bardzo produktywnie wykorzystać, a to za sprawą podróżowania rowerem. Poranna aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na nasz organizm i samopoczucie, a także pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Jakie jeszcze są zalety takiego rozwiązania? 

Będziesz szczęśliwszy…

O zbawiennym wpływie ruchu na organizm nikogo nie trzeba przekonywać. Jazda na rowerze to jedna z form sportu, która sprawia, że nasz organizm wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, dopaminę, zwaną hormonem motywacji i serotoninę, dzięki której zyskujemy mnóstwo życiowej energii. Taki zastrzyk pozytywnych emocji z samego rana sprawi, że cały dzień będziemy lepiej sobie radzić. Dobry humor, mniejsza podatność na zdenerwowanie i łatwość w sprostaniu życiowym wyzwaniom z pewnością przełoży się na jakość naszej pracy i relacje z ludźmi. Warto dodać, iż dojeżdżanie rowerem do pracy jest szczególnie zalecane osobom wykonującym pracę umysłową i prowadzącym siedzący tryb życia – w tym przypadku ruch powinien stanowić podstawową formę wypoczynku. Pomoże nam pozbyć się stresu i napięcia, a także wzbudzi w nas większą kreatywność. Można uznać, iż zażycie aktywności fizycznej przed pracą stanowi formę relaksu i dodaje energii na cały dzień efektywnego działania. Jeśli chcemy być w pełni usatysfakcjonowani z porannych dojazdów do pracy, ważne jest, aby wybrać rower odpowiedni dla swoich potrzeb i możliwości – szeroką ofertę, w której każdy znajdzie model dla siebie, prezentuje centrum rowerowe Polbike.

…zdrowszy…

Oprócz wpływu na nasze samopoczucie i psychikę, uprawianie sportu pozytywnie oddziałuje na cały organizm. Wystarczy zaledwie kilka tygodni podróżowania rowerem do pracy, aby zacząć cieszyć się wymarzoną, szczupłą sylwetką. Takie rozwiązanie pozwala na codzienną aktywność fizyczną bez użycia specjalistycznego sprzętu, dysponowania fachową wiedzą oraz poświęcania wolnego czasu – który po ciężkim dniu pracy chcielibyśmy przeznaczyć na odpoczynek – na  ćwiczenia. Nie musimy też wydawać dodatkowych pieniędzy na siłownię czy fitness. Jazda rowerem jest połączeniem treningu aerobowego i siłowego, dzięki czemu możemy nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także wzmocnić nasze mięśnie. Aktywność fizyczna wzmacnia również kondycję i odporność organizmu, który o wiele skuteczniej będzie mógł chronić się przed wszelkimi infekcjami i drobnoustrojami. Regularna jazda na rowerze przyczyni się również do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób serca, cukrzycy, czy udaru mózgu.

… i bogatszy

Dojeżdżanie do pracy własnym samochodem wiąże się z dużymi kosztami – płacimy nie tylko za paliwo, ale także ubezpieczenia, naprawy i przeglądy. Decydując się na komunikację miejską również musimy liczyć się z comiesięcznym wydatkiem na bilety, podczas gdy jazda rowerem jest całkowicie darmowa. Warto zaznaczyć, iż oprócz oszczędności finansowej, ten sposób podróżowania jest przyjazny dla środowiska. Rezygnując z samochodu przyczyniamy się do zmniejszenia emisji spalin, a przez to zanieczyszczenia przestrzeni miejskiej i powstawania smogu.