Dobry Styl > Porady > Dlaczego warto kupować droższe buty?

Dlaczego warto kupować droższe buty?

Data: 01.08.2019 Kategoria: Porady

Wygląd ma ogromne znaczenie w komunikacji z drugim człowiekiem. To, jak wyglądamy, podlega ciągłej ocenie. Dlatego warto zadbać o swoją garderobę, aby gustownie się prezentować, a przy tym dobrze czuć się w swoim ciele. Jednym z kluczowych elementów naszego ubioru jest obuwie. Wydaje się, że buty są tylko mało istotnym szczegółem – ale wcale tak nie jest. Dlatego warto kupować droższe obuwie, które – nie da się ukryć – będzie stanowić naszą wizytówkę.

Skórzane buty są na wagę złota!

Kiedy myślimy o droższych butach, nasze myśli od razu biegną w kierunku butów ze skóry. Nic w tym dziwnego, skóra jest idealnym materiałem do produkcji obuwia. Buty ze skóry są droższe, ale:

 • są solidne i wytrzymałe,
 • świetnie dopasowują się do stopy,
 • na dłużej zachowują swój kształt,
 • mają dłuższą żywotność i ładnie się starzeją,
 • przepuszczają powietrze, zapewniając komfort użytkowania,
 • są dostępne w bogatej kolorystyce i w wielu fasonach,
 • mają ładny design,
 • przyciągają uwagę i dodają elegancji całej stylizacji.

Szeroką ofertę wysokiej klasy obuwia skórzanego znajdziemy w sklepie internetowym Glanysteel.pl. Sklep oferuje bogaty wybór skórzanych butów, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz niebanalną stylistyką.

Skórzane obuwie to ponadczasowe rozwiązanie

Skórzane obuwie pasuje niemal do każdej stylizacji, a przy tym jest ponadczasowym rozwiązaniem! Zwłaszcza, kiedy postawimy na klasyczne modele dostępne w sklepach od dekad. Niektóre fasony, takie jak oksfordy i derby cieszą się niezmienną popularnością. Jeśli chcemy się wyróżnić, zwracajmy uwagę na detale. Kolor, faktura skóry czy przyszwy mogą odmienić wygląd całej stylizacji!

Jak dobrać eleganckie obuwie?   

Na co zwracać uwagę, dobierając eleganckie obuwie ze skóry? Jest kilka istotnych wskazówek, którymi powinniśmy się kierować:

 1. Dobierz właściwy rozmiar obuwia. Pięć milimetrów przerwy między palcami a czubkiem buta zapobiega poceniu stopy, zapewnia prawidłowe krążenie i daje większy komfort chodzenia.
 2. Zdecyduj się na buty dopasowane do kształtu stopy. Skóra z czasem będzie coraz lepiej przylegać do stóp, ale nie warto wybierać zbyt ciasnego lub luźnego obuwia. Powinniśmy czuć komfort już w trakcie mierzenia butów w sklepie.
 3. Nie kupuj zbyt ciężkich butów. W przeciwnym razie po całym dniu chodzenia będziesz marzyć tylko o tym, aby je zdjąć.
 4. Zastanów się czy buty będą pasować do ubrań, z którymi zamierzasz je nosić. I zawsze wybieraj obuwie, które ci się podoba. Inaczej buty będą jedynie ozdobą twojej szafki, a nie twoich nóg!