Dobry Styl > Wyposażenie > Dlaczego warto stosować profile do taśm LED?

Dlaczego warto stosować profile do taśm LED?

Data: 08.09.2021 Kategoria: Wyposażenie

Profile do taśm LED to estetyczna oprawa dla oświetlenia. Użycie samej taśmy przyklejonej na meble powoduje, że takie rozwiązanie nie będzie wyglądać zbyt dobrze. Chęć późniejszej wymiany wiązać się będzie z trudnościami w usunięciu kleju po demontażu. Umieszczając taśmy w profilach, zapewnia się dodatkową ochronę przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz, takimi jak kurz i wilgoć. To bardzo istotne, jeśli dokonuje się montażu tego typu oświetlenia w kuchni nad blatem do przygotowywania potraw. Wykorzystanie profili wydłuża także czas pracy taśm LED. Czym charakteryzują się profile do taśm LED?

Charakterystyka profili do taśm LED

Diody LED bez profili mogą razić w oczy. Zamaskowanie ich i użycie profilu powoduje, że barwa światła staje się rozproszona. Przód profili zwykle maskuje się kloszami lub stosuje się specjalne profile T-LED. Najpopularniejsze to te w kolorze transparentnym. Przepuszczają więcej światła i diody LED są bardziej widoczne. Dużą popularnością cieszą się także profile mleczne, które lepiej maskują, natomiast diody są słabo widoczne. W efekcie oświetlenie „nie razi” po oczach. Wybranie danych profili jest uzależnione od rodzaju efektu, jaki chce się uzyskać i od przestrzeni, w jakiej planujemy umieścić taśmy LED.

Ze względu na swój montaż profile do taśm LED występują, jako profile nawierzchniowe montowane do płyty meblowej i wpuszczane, czyli wciskane we wcześniej przygotowany otwór montażowy w płycie. Montaż można przeprowadzać na kilka sposobów. Najpopularniejszy polega na mocowaniu ich do powierzchni mebli lub na specjalnych uchwytach – profil można wtedy bez problemu zdemontować w dowolnym momencie. Niektórzy montują także profile na dwustronną taśmę klejącą, ale to najmniej trwały efekt. Dzięki profilom ma się więc gwarancję trwałego mocowania do podłoża.

Zalety profili do taśm LED

Taśmy LED w profilach będą z pewnością zamontowane równomiernie. Takie rozwiązanie może służyć również jako radiator odprowadzający nadmiar ciepła spoza profili, dzięki czemu bezpośrednio wpływa to na dłuższą żywotność diod LED, które mogą zachować swoje wysokie jakościowo parametry przez maksymalny czas. Właśnie dlatego z oferty dostawcy profili taśm LED BMP w Tczewie korzysta tak wielu Klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość asortymentu. Profile LED pozwalają dłużej cieszyć się sprawnym i oszczędnym oświetleniem w domach oraz biurach. Dzięki różnorodnemu asortymentowi można także łatwo dobrać profil LED, które będzie harmonizował się ze stylistyką danego miejsca.