Dobry Styl > Wypoczynek > Dlaczego warto wybierać noclegi ze śniadaniem?

Dlaczego warto wybierać noclegi ze śniadaniem?

Data: 26.11.2018 Kategoria: Wypoczynek

Gdy wybierasz się w podróż, czy to służbowo, czy to wypoczynkowo, dużą wagę przykładasz do miejsca na nocleg. Wybór jest bardzo duży: od motelików przez hostele, apartamenty po luksusowe hotele. Niezależnie od tego, jaki jest cel Twojej podróży, rozważ wybór noclegu ze śniadaniem! Dlaczego warto wybrać taką opcję? Jakie są jej zalety? Czy śniadanie robi dużą różnicę? Przekonaj się, że tak!

Nocleg ze śniadaniem czy bez?

Wiele hoteli daje swoim gościom możliwość wyboru między noclegiem ze śniadaniem i bez śniadania. To, który wariant będzie lepszy dla Ciebie, w dużej mierze zależy do tego, jakie masz plany. Jeżeli jedziesz na urlop i planujesz wyspać się za wszystkie czasy w komfortowych warunkach, śniadanie zapewne nie będzie Cię interesować.

Jeśli jednak od rana jesteś na nogach, bo chcesz jak najlepiej wykorzystać czas urlopu, smaczne śniadanie jako pierwszy punkt napiętego planu dnia sprawi, że zacznie się on dobrze. Poranny posiłek dostarczy Ci energii na wiele godzin. Jeżeli chcesz spędzić czas aktywnie, np. wędrując po górach, śniadanie jest wręcz obowiązkowe! Będąc w górach, np. w Karpaczu, gdzie na gości czeka urokliwa Willa Koala, skorzystaj z noclegu ze śniadaniem i ruszaj na szlak!

Nocleg ze śniadaniem to także korzystny wariant dla rodzin, które udały się na urlop z dziećmi. Ponieważ najczęściej pierwszy posiłek dnia w hotelu przybiera postać szwedzkiego bufetu, można szybko skomponować sobie idealne śniadanie i mieć pewność, że każdy znajdzie coś, co mu posmakuje. Dotyczy to także małych niejadków!

Nocleg ze śniadaniem – komfort, na który Cię stać!

Niektórzy, dążąc do oszczędności na wyjeździe, rezygnują z noclegu ze śniadaniem na rzecz samego noclegu. Tymczasem to rozwiązanie to czysta oszczędność! Powody są dwa:

  • Cena śniadania w hotelu nie odbiega od ceny śniadania w każdym innym lokalu.

W przypadku Willi Koala to zaledwie 20 zł! Warto zaznaczyć, że w restauracji dostaniemy wydzieloną porcję, a w hotelu jemy, ile chcemy!

  • Śniadanie hotelowe to oszczędność czasu.

Nie musisz szukać baru czy restauracji, żeby zjeść porządny posiłek. Nie musisz głowić się nad wyborem dania ani czekać na obsługę. Wstajesz rano, schodzisz do restauracji, bierzesz, co chcesz i ile chcesz, a po posiłku jesteś gotowy na wszystko, co przyniesie dzień!

Te dwie zalety sprawiają, że niewielka dopłata za hotelowe śniadanie przestaje być nieuzasadnionym dodatkowym wydatkiem. Pełna swoboda wyboru posiłku, ilość, którą dobierasz sobie według własnych upodobań, a wreszcie oszczędność czasu, dzięki której znajdziesz go więcej na wszystko, co zaplanowałeś na czas wyjazdu – to sprawia, że hotelowe śniadania po prostu się opłacają!