Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Dlaczego warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Data: 03.04.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

 

Dla wielu osób kuchnia to prawdziwe serce domu. Tu spożywamy posiłki, spotykamy się i rozmawiamy. Dobrze zaprojektowane pomieszczenia kuchenne współgrają z charakterem domowników, stymulują do kulinarnego działania i codziennego relaksu w gronie najbliższych osób. To realizacje skrojone – w sposób całkowicie dosłowny! – do naszych żywotnych potrzeb i oczekiwań. Dobra kuchnia na wymiar pozwala wydobyć pełnię potencjału danego pomieszczenia, stanowiąc doskonały przykład aranżacji praktycznej i estetycznej zarazem.

Dopasowanie co do centymetra

Sekret dobrej kuchni na wymiar tkwi w odpowiednio dopasowanych meblach i urządzeniach kuchennych. Optymalny, przemyślany projekt zabudowy przewiduje zagospodarowanie niemal każdego centymetra pomieszczenia. Uwzględnia wszelkie kąty i wnęki oraz inne ukryte zakamarki, nadając im cennego znaczenia użytkowego. Opracowane komplety mebli kuchennych są pomyślane w taki sposób, aby tworzyć komplementarną całość – wzajemnie się uzupełniać i ułatwiać codzienne funkcjonowanie przebywającym w kuchni domownikom.

Według potrzeb i oczekiwań

Samodzielne planowanie kuchni wiąże się z udręką wyboru. Znalezienie odpowiednich mebli i ich wzajemne zestawienie bardzo często nie daje satysfakcjonujących rezultatów. Przy kuchniach na wymiar ten kłopot nie istnieje – można przebierać w dostępnych rozwiązaniach, wybierając je pod względem wymiarów i wyglądu. Marzysz o kuchni w stylu nowoczesnym? A może jesteś wielbicielem klasyki? Nie ma żadnego problemu! Wspólnie z fachowcami określisz rozmiar, kolor, a nawet sposób zamykania szafek. Dobierzesz preferowany rodzaj blatu, zadecydujesz o zabudowie swojej zmywarki czy też lodówki. Każdy element wyposażenia zostanie dopracowany i zamontowany zgodnie z Twoim życzeniem.

Rozwiązanie dla każdego?

Z projektów na wymiar korzysta coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych. Dopasowane kuchnie zdają egzamin zwłaszcza w pomieszczeniach małych oraz takich, które charakteryzują się nietypowym układem przestrzennym. Oczywiście po pomoc fachowców można też sięgnąć w przypadku kuchni większych. Ba! Projektanci będą tam mieli jeszcze większe pole do popisu, tworząc realizacje niezwykle modne i funkcjonalne. Przykładowe projekty kuchni możemy znaleźć na stronach producentów – np. na portalu Fabryki Mebli Kuchennych TOCE. Realizacje TOCE cechują się wszystkim tym, co powinna posiadać dobra kuchnia na wymiar – różnorodnością stylów, naturalnością materiałów, możliwością wykonania na każdy wymiar oraz praktycznością detali (oświetlenie LED, bezpieczne szkło hartowane czy systemy cichego domykania). Chcesz dokonać remontu kuchni w swoim domu lub mieszkaniu? Planujesz wykonać stylową zabudowę kuchenną? Być może właśnie znalazłeś pomysł dla siebie. Nawiąż kontakt ze specjalistami i przekonaj się na własne oczy.