Dobry Styl > Wypoczynek > Dni Karpia. Cykliczna atrakcja Doliny Baryczy

Dni Karpia. Cykliczna atrakcja Doliny Baryczy

Data: 06.11.2019 Kategoria: Wypoczynek

Dolina Baryczy nazywana jest często krainą nad leniwą wodą, gdyż Barycz to najwolniej płynąca w Polsce rzeka. Na obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy znajduje się kilka atrakcyjnych rezerwatów przyrody – jednym z nich są Stawy Milickie. W pobliskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Miliczu odbywa się Festiwal Karpia Milickiego, inaczej Dni Karpia. To dwudniowe wydarzenie plenerowe. Czego możemy się podczas niego spodziewać? – Opowiemy na przykładzie relacji wydarzeń, jakie miały miejsce we wrześniu 2019 roku.

Lokalna kuchnia i lokalne produkty spożywcze

Organizator Dni Karpia, Ośrodek Kultury w Miliczu, zaprasza do aktywnego udziału w festiwalu między innymi wytwórców produktów lokalnych i ludowych, a także koła gospodyń wiejskich. Jak mówi nam przedstawiciel Hotelu Libero w Miliczu, to dwudniowe wydarzenie obfitowało w dobrą lokalną kuchnię. Nie brakowało między innymi stoisk oferujących karpia oraz produktów ze znakiem „Dolina Baryczy Poleca”. Na kramach można było kupić również owoce od pobliskich sadowników, miody, nalewki i wiele innych smacznych produktów. Jedną z sobotnich atrakcji była także zorganizowana degustacja nowego menu lokalnej gospody, konkretniej degustacja przygotowanego na wielkiej patelni plenerowej paprykarza z lokalnych ryb.

Atrakcje sportowe, atrakcje dla dzieci, jarmark i dużo muzyki

Zorganizowany został również VII Bieg Karpia – dla osób dorosłych dystansem były dwie pętle po 5 km, a dla najmłodszych krótka trasa wokół Rynku, tzw. Kroczek. Odbył się także Rajd Rowerowy Karpia Milickiego. Dla dzieci otwarte było sympatyczne wesołe miasteczko z szeregiem atrakcji, w jak organizowane dla dzieci w różnym wieku animacje. Dni Karpia to również więcej niż sam jarmark produktów spożywczych, o których wspomnieliśmy. To także jarmark lokalnego rękodzieła, które cieszy się sporą popularnością. Żaden festiwal lokalny nie obejdzie się też bez muzyki. Głównym bohaterem soboty była Beata i Bajm – a po koncercie odbyła się „Taneczna noc pod gwiazdami” z pokazami laserowymi. Głównym artystą niedzielnego wieczoru był zespół LabiRYTM, którego muzycy pochodzą z Milicza.

Można więc śmiało powiedzieć, że coroczne wydarzenie w Dolinie Baryczy, jakim są organizowane Dni Karpia, to zabawa dla każdego. Atrakcję dla siebie znajdą tu ludzie w każdym wieku, zarówno mieszkańcy okolic, jak i turyści, którzy mają ochotę lepiej poznać nie tylko tutejsze krajobrazy, szlaki i zabytki, ale też poznać tutejsze produkty lokalne, czy po prostu spędzić miło czas na jarmarku.