Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Do czego przydają się kontenerki metalowe?

Do czego przydają się kontenerki metalowe?

Data: 08.01.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania dokumentów i rozmaitych drobiazgów jest na wagę złota w każdym biurze, i tym firmowym, i tym urządzonym w domowym gabinecie. W tej funkcji najlepiej sprawdzają się nieduże kontenerki, które można ustawić przy biurku, albo nawet pod jego blatem. Choć wykonywane są z różnych materiałów, największą popularnością wciąż cieszą się kontenery metalowe.

Sprytne uzupełnienie garnituru mebli biurowych

Podczas projektowania przestrzeni biurowej nie zawsze da się przewidzieć wszystkie potrzeby jego przyszłych użytkowników. Z kolei wprowadzanie dużych zmian wyposażonym już wnętrzu bywa trudne. Kiedy okazuje się, że na konkretnym stanowisku pracy potrzeba więcej przestrzeni na przechowywanie dokumentów czy akcesoriów, warto sięgnąć po dodatkowy moduł niedużych rozmiarów, czyli właśnie kontener, najlepiej na kółkach.

W ofercie producenta Meblant dostępne są sprzedawane pojedynczo kontenery metalowe o wysokościach 58 cm (modele UN-324, UN-325) oraz 48 cm (model UN-424). W obu wariantach kontenerki wyposażone są w kółka, które pozwalają na szybkie i wygodne przestawianie mebla zgodnie z potrzebami użytkownika. Jednocześnie kontenery są stabilne. Po ustawieniu w pożądanym miejscu mebel można unieruchomić przez zablokowanie kółek wbudowanym hamulcem. W modelu UN-324 dodatkowe zabezpieczenie przed przechylaniem podczas wysuwania największej szuflady stanowi kółko zamocowane bezpośrednio do niej.

Chociaż ze względu na swoje wymiary kontenerki mogą wydawać się niepozorne, stanowią nieocenioną pomoc w codziennej pracy biurowej. Głębokie szuflady zapewniają dużo miejsca do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Szuflady mogą być wyposażone w piórniki na akcesoria oraz wkładki ułatwiające porządkowanie dokumentów (np. do podwieszania akt). Kontenerek przy biurku sprawia, że pracownik zawsze ma pod ręką wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy i nie musi szukać ich w dużych, współdzielonych z całym zespołem szafach biurowych.

Metalowe kontenerki do zadań specjalnych

Metalowe meble biurowe bywają krytykowane za swój surowy wygląd, niemniej wciąż są bardzo częstym wyborem. Na ich niesłabnącą popularność wpływają 2 najważniejsze czynniki: coraz lepszy design i estetyczne wykończenia (malowanie proszkowe) oraz niesamowita wytrzymałość w połączeniu z niską ceną. Nowoczesne kontenerki metalowe są więc eleganckie i proste, dzięki czemu wkomponują się w każdą aranżację, a jednocześnie gwarantują niezawodną jakość – będą służyły przez długie lata bez uszczerbku na swoim wyglądzie i funkcjonalność. Nawet w bardzo trudnych warunkach.

Kontenerki metalowe, w przeciwieństwie do tych wykonywanych z płyty meblowej, sprawdzą się tam, gdzie zachodzi potrzeba utrzymania bardzo wysokiej higieny. Odpowiednio zabezpieczony metal jest odporny na wilgoć, oddziaływanie środków chemicznych i bardzo intensywne czyszczenie. Właśnie dlatego takie kontenerki są niezastąpione w gabinetach medycznych, aptekach i laboratoriach. Kolejną ważną cechą metalu jest wytrzymałość mechaniczna. To właśnie ze względu na nią metalowe kontenery używane są również w różnego typu warsztatach, gdzie ryzyko przypadkowych uderzeń o mebel ciężkimi przedmiotami jest największe.