Dobry Styl > Ogród > Domek ogrodowy jako składzik na narzędzia

Domek ogrodowy jako składzik na narzędzia

Data: 21.01.2020 Kategoria: Ogród

Domek w ogrodzie – czy nadaje się wyłącznie dla dzieci? Niekoniecznie. Może być znakomitym miejscem również dla dorosłych i stanowić dla majsterkowicza składzik na narzędzia. Dzięki postawieniu takiego obiektu można np. powiększyć przestrzeń w garażu. Wiele leżących w nim rzeczy znajdzie nowy dom właśnie w domku ogrodowym i nie trzeba będzie szukać narzędzi w różnych zakamarkach – wszystko będzie w jednym, uroczym miejscu.

Jakie ma zalety domek ogrodowy?

Składowanie różnych narzędzi ogrodniczych oraz niewielkich szpargałów jest często problematyczne. Garaż lub jakieś pomieszczenie gospodarcze wewnątrz domu często nie są zbyt dobrymi miejscami na trzymanie grabi, szpadla, wiader i innych potrzebnych do pracy w ogrodzie przyrządów. Być może ktoś właśnie z powodu braku miejsca wymyślił tak prostą i użyteczną konstrukcję jak domek na narzędzia. W tym niewielkim, a jednocześnie wystarczająco dużym obiekcie można zgromadzić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Zaoszczędzisz dzięki temu wiele czasu i nerwów, które byłyby stracone na poszukiwania tego, co akurat musisz mieć pod ręką do pracy, a co zaginęło gdzieś w czeluściach garażu.

Jaki będzie najlepszy domek ogrodowy na narzędzia?

Wobec coraz większej popularności takich składzików na narzędzia pojawia się wielu producentów tego typu obiektów. Wśród nich jest również firma Scala Plastics, która oferuje (oprócz wielu innych produktów) znakomite jakościowo domki na narzędzia. Najlepsze z nich są wykonane z poliwęglanu – materiału odpornego na uszkodzenia, złą pogodę (nawet grad i skrajne temperatury) oraz promieniowanie ultrafioletowe. To sprawia, że mogą służyć jako schowki przez długie lata i zachowywać trwałość oraz estetyczny wygląd.

Przede wszystkim domki plastikowe są o wiele bardziej wytrzymałe od tych wykonanych z drewna i metalu, gdyż rozkład drewna czy rdza nie tkną się materiału, z jakiego zostały stworzone. Ponadto można je łatwo myć i nie trzeba ich malować. Innymi ich atutami są:

  • odporność na uderzenia,
  • przepuszczanie naturalnego światła przez panele dachowe z poliwęglanu (które jednocześnie zapewniają prywatność, bo nie są przezroczyste),
  • przepływ powietrza za pośrednictwem otworów wentylacyjnych,
  • antypoślizgowa podłoga, dzięki której narzędzia są chronione przed wodą i wilgocią,
  • szerokie drzwi oraz rampa, która ułatwia wjechanie do domku taczką i kosiarką do trawy.

Widać więc, że domki na narzędzia to znakomite rozwiązanie na wiele lat. Warto więc rozważyć inwestycję w taką konstrukcję.