Dobry Styl > Porady > Dresy z aksamitu jedwabnego z domieszką wiskozy i elastanu

Dresy z aksamitu jedwabnego z domieszką wiskozy i elastanu

Data: 10.10.2021 Kategoria: Porady

Jedwab to jeden z najszlachetniejszych materiałów, który wyróżnia się niesamowitą i gładką strukturą. Jest przyjemny dla skóry i pozostawia na niej przyjemne uczucie miękkości, dzięki czemu doskonale nadaje się jako tkanina na wygodne i eleganckie dresy. Sprawdzą się one jednak nie tylko na stylizacje domowe, ale również ze względu na swój wyjątkowy wygląd, można ubierać je na co dzień. Czym wyróżniają się jedwabne dresy i jak należy o nie dbać? Wyjaśniamy.

Jedwabne spodnie dresowe – dlaczego warto je mieć?

Nie ulega wątpliwości, że w szafie każdej kobiety powinny znaleźć się wygodne ubrania. Z tego powodu projektanci wyszli naprzeciw klientkom i stworzyli jedwabne dresy, które oprócz komfortu, gwarantują otrzymanie gustownego looku. Modele dostępne w Silk Epoque by Olga Ziemann zostały zaprojektowane z najwyższej jakości jedwabiu z domieszką wiskozy oraz elastanu, dzięki czemu nie wpijają się w ciało, a na ciele dają uczucie niemal drugiej skóry.

Aksamitne dresy w porównaniu do spodni z innych tkanin, nie rozciągają się i nie tracą swoich kształtów, a co za tym idzie, zachowują swój zachwycający wygląd przez długi czas. Dostępne są w 3 wariantach kolorystycznych: fiolecie, czerni i bieli w lśniącym i połyskującym odcieniu, który sprawia, że nawet w wygodnym zestawie będziemy wyglądać z klasą. Co więcej, zestawy wykończone są subtelnymi falbankami, które dodają całej stylizacji kobiecości.

Jak pielęgnować dresy z jedwabiu?

Jedwab to wymagający materiał, ale jeśli będziemy stosować się do podstawowych zasad pielęgnacji, możemy być pewni, że posłuży nam na długi czas. Przede wszystkim do prania nie można stosować żadnych środków wybielających, a wyłącznie specjalne preparaty lub delikatne mydło. Oprócz tego jedwabne dresy nie mogą być zbyt długo trzymane w wodzie, wystarczy moczenie ich w letniej wodzie od 3 do 5 minut.

Jedwabiu nie wolno również wyciągać ani rozciągać. Aksamitnymi dresami w praniu należy delikatnie poruszać, a następnie wypłukać je w wodzie z łyżką octu, który dokładnie usunie z wszystkich włókien środek do prania lub mydło. Po wyciągnięciu tkaniny z wody trzeba owinąć ją w suchy ręcznik, a po chwili ułożyć na nim spodnie poziomo.

Pod żadnym pozorem nie należy wystawiać dresów na słońce, ponieważ mogłyby wyblaknąć pod wpływem intensywnych promieni. Poza tym nie powinno się ich suszyć w suszarce automatycznej. Jedwabne spodnie nie są podatne na gniecenie się, ale można prasować je, wtedy, kiedy są lekko wilgotne. Najlepiej przewrócić je na lewą stronę i prasować je przez bawełnianą szmatkę.