Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Dywany ekskluzywne, czyli jakie?

Dywany ekskluzywne, czyli jakie?

Data: 01.10.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Czy dywan może przypominać dzieło sztuki? Oczywiście! Ekskluzywny dywan to dodatek, który nada wnętrzu luksusowy wygląd i wyjątkowy charakter. Produkt ten powinien łączyć najwyższą jakość materiałów, perfekcję wykonania widoczną w każdym detalu oraz ciekawe, oryginalne wzornictwo. Co jeszcze warto wiedzieć o dywanach ekskluzywnych i dlaczego są to wyroby warte swojej ceny?

Ekskluzywny dywan – kunszt i jakość

Wybór ekskluzywnego dywanu to przede wszystkim wybór wyrobu doskonałej jakości. Tak, w sklepach stacjonarnych i internetowych można dziś łatwo znaleźć niedrogi dywan, ale jeśli komuś zależy na naprawdę kunsztownym i oryginalnym produkcie, o bezdyskusyjnej jakości – lepiej nie zadowalać się powszechnie dostępnymi propozycjami. Ekskluzywne dywany wykonywane są z takich surowców jak przędze wełniane i jedwabne oraz bawełna (w tym bawełna merceryzowana, która przypomina wyglądem jedwab). Również barwniki wykorzystywane do zdobienia takich dywanów nie są przypadkowe – są to zwykle substancje pochodzenia naturalnego, głównie uzyskiwane z roślin takie jak indygo, szafran, granat.

Powiew luksusu prosto z Orientu

Za dywany ekskluzywne nie bez przyczyny uważane są często oryginalne dywany orientalne: perskie, indyjskie, tureckie, pakistańskie, afgańskie czy nepalskie. To dywany klasyczne, będące dziełem najlepszych mistrzów kobiernictwa. Taki dywan może powstawać miesiące, a nawet lata – gdyż jest tkany ręcznie, a każdy jego detal jest pomyślany i wykonany z najwyższą precyzją. Prawdziwe dywany orientalne mają swoistą magię, którą trudno przeoczyć. Ich bezsprzeczna estetyka budzi podziw i zdumienie, że ludzkie ręce mogły wykonać tak wspaniałe przedmioty. Niektóre z ekskluzywnych dywanów wytwarzane są w pojedynczych egzemplarzach, dzięki czemu ich nabywcy mogą mieć pewność, że drugiego takiego dywanu nie ma nikt na świecie. To również ich duży atut, zwłaszcza dla koneserów.

Dywan: dodatek do ekskluzywnych wnętrz

Tego rodzaju dywany stanowią doskonałe uzupełnienie wysmakowanych wnętrz, w których każdy detal ma walor estetyczny. Przy zakupie dywanu ekskluzywnego warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie. Wybrane firmy takie jak Sarmatia Trading oferują oryginalne orientalne dywany wytwarzane m.in w cenionych perskich manufakturach. Tego rodzaju wyrobu nie da się nigdy zastąpić tańszym dywanem dostępnym dla wszystkich w sieciowym sklepie. Poza tym, kupując dywan w salonie z ekskluzywnymi produktami można również nabyć tam pasujące do niego stylowe meble czy dodatki.