Dobry Styl > Porady > Fotele idealne do gabinetu

Fotele idealne do gabinetu

Data: 25.03.2019 Kategoria: Porady

Wybór fotelu do domowego gabinetu czy biura w firmie nigdy nie jest łatwy. Jako element reprezentatywny, meble powinny być estetyczne, ale też komfortowe. Ergonomiczne siedziska, na których spędzasz kilkadziesiąt godzin tygodniowo, wymuszają utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Tym samym pomagają zredukować dolegliwości bólowe, zwłaszcza kręgosłupa. Podpowiadamy, jakie fotele są idealne do gabinetu.

Design i wygoda to dwa najważniejsze parametry, jakimi powinieneś się kierować podczas urządzenia gabinetu. Cena jest równie istotna, zwłaszcza gdy masz do wyposażenia nie tylko gabinet, ale też przestrzenie wspólne — open space, pomieszczenia socjalne, poczekalnie, sale konferencyjne i szkoleniowe.

Stacjonarny czy na kółkach?

Fotele mogą być stacjonarne lub wyposażone w kółka. Do pracy przy biurku chętnie wybierane są te drugie, ponieważ pozwalają optymalnie dosunąć się do blatu. W razie pracy przy dwóch blatach roboczych lub konieczności sięgania do segregatorów z dokumentami, swobodne przemieszczanie się po pomieszczeniu jest szczególnie ważne. Dzięki fotelom obrotowym na kółkach nie musisz za każdym razem wstawać, aby zmienić swoją pozycję.

Modele stacjonarne też mają swoich zwolenników. Jeśli lubisz stabilne, nieruchome meble, siedzisko na klasycznych nóżkach okaże się najlepszym wyborem. Kiedy nie stoi przy biurku, powodzeniem odnajdzie się przy stoliku kawowym lub konferencyjnym — tam, gdzie przyjmujesz kontrahentów.

Fotele nie tylko do biurek

Przestronne gabinety są podzielone na kilka stref. Miejsce do pracy jest jedną z nich, natomiast drugą stanowi strefa relaksu. O ile pozwala na to metraż, możesz zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem kompletów wypoczynkowych lub pojedynczych mebli — sof
i foteli. Sprawdzą się nie tylko w biurach, ale też w poczekalniach, salach szkoleniowych czy lokalach usługowych.

Meble do biur

Biura zazwyczaj podzielone są na prywatne gabinety, części wspólne oraz boksy, które tworzą open space’y. Zarówno do nich, jak również do sal konferencyjnych, gdzie przyjmowani są kontrahenci, czy sal szkoleniowych potrzebne są wygodne fotele, krzesła lub sofy.

Gdzie ich szukać? Meble biurowe najlepiej kupować bezpośrednio u dystrybutorów prowadzących sprzedaż internetową. Platformy takie jak Ale Krzesła oferują produkty:

  • w wielu wariantach kolorystycznych,
  • z opcją regulacji siedziska, podłokietników i oparcia,
  • stacjonarne lub na kółkach,
  • automatycznie sterowane,
  • skórzane, tapicerowane lub z tworzyw sztucznych.

Ich zaletą jest nie tylko wygoda zakupów, którą zapewniają, ale też niskie ceny oraz dostępność mebli w większych ilościach.