Dobry Styl > Porady > Fotografia noworodkowa. Pamiątka dla rodziców i dziecka

Fotografia noworodkowa. Pamiątka dla rodziców i dziecka

Data: 15.01.2019 Kategoria: Porady

 „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” – takimi słowami rozpoczynała jeden ze swoich pięknych wierszy Wisława Szymborska. Tylko raz mamy okazję uchwycić delikatność naszego największego skarbu – dziecka – w jego pierwszych chwilach na świecie. Fotografią noworodkową według przyjętych standardów nazywamy zdjęcie, które zostało wykonane do 14 dnia życia dziecka. Dlaczego naprawdę warto wybrać się na sesję noworodkową do fotografa?

Narodziny dziecka – ważny moment nie tylko dla rodziców

Narodziny dziecka to bez wątpienia jedna z najbardziej magicznych chwil w życiu człowieka. Gdy po dziewięciu miesiącach oczekiwań na świecie pojawia się maluszek, to ten świat bezpowrotnie się zmienia. Zmienia się nie tylko dla samych rodziców. Zmienia się także dla jego rodzeństwa, jeśli mamy już starsze dzieci, dla dziadków i innych bliskich. Warto uwiecznić pierwsze dni życia naszego dziecka na profesjonalnie wykonanych zdjęciach, by mieć niepowtarzalną – bo jak pisała Szymborska, nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy – pamiątkę na zawsze. Dodatkowo pięknymi zdjęciami możemy obdarować członków rodziny i przyjaciół, którzy wspierali nas przed narodzinami dziecka i którzy będą nas wspierać w jego wychowywaniu przez kolejne lata. Bardzo ciekawą i coraz popularniejszą formą wydruku wyjątkowych fotografii jest zdjęcie-obraz na płótnie. To fantastyczny pomysł na upominek dla najbliższych. Nie można również nie wspomnieć o jeszcze jednej ważnej roli fotografii noworodkowej: to przecież niezwykła pamiątka dla naszego dziecka! Jak wygląda sesja noworodkowa wykonana przez profesjonalnego fotografa, czego możemy się spodziewać, dlaczego warto się na nią zdecydować?

Sesja noworodkowa od A do Z

Fotografia noworodkowa wykonywana jest maksymalnie do 14 dnia życia dziecka, ponieważ wówczas maleństwo ma głęboki sen. Jak mówi nam przedstawiciel zakładu fotograficznego Fotofinezja z Sosnowca, dzieciątko doskonale pamięta pozycję „z brzuszka”. Możemy je odpowiednio ułożyć, a cała sesja przebiega sprawnie. Sesja noworodkowa wykonana przez profesjonalnego fotografa, który ma w swojej ofercie taką pozycję, będzie całkowicie bezpieczna dla dziecka. Profesjonalne studio fotograficzne ma w swoim zapleczu szeroki wybór akcesoriów do stylizacji malucha. Oczywiście wszystkie z nich są wykonane z dobrej jakości materiałów, czyściutkie i gotowe do użycia. Jeśli chcemy się z nimi zapoznać, warto zerknąć w portfolio zakładu fotograficznego. To zwykle mięciutkie, kolorowe ubranka, kocyki, poduszeczki i pluszaki, malutkie łóżeczka i koszyki. Jeśli chcemy zabrać na sesję własne gadżety – nic nie stoi na przeszkodzie. Możemy przygotować na przykład wykonane z różnych materiałów literki z imieniem dziecka, naszą własną pamiątkę z dzieciństwa, czy strój, który sami wybraliśmy dla maluszka. Profesjonalny fotograf na pewno zrobi z nich dobry użytek!