Dobry Styl > Wypoczynek > Górskie termy. Wodne atrakcje dla całej rodziny.

Górskie termy. Wodne atrakcje dla całej rodziny.

Data: 23.04.2019 Kategoria: Wypoczynek

O wyjeździe rodzinnym w atrakcyjne miejsce marzy niejedna rodzina. Zwykle wtedy staje przed dylematem – morze czy góry? Stanowczo polecam góry, gdyż nawet podczas nieudanej pogody jest tam co robić. Połączenie wyjazdu z wypoczynkiem i aktywnością na świeżym powietrzu to jedna z ulubionych form spędzania czasu wolnego polskich rodzin. Bywa, że chcielibyśmy odpocząć, ale dzieciaki mają inne oczekiwania. Jak więc pogodzić tak przeciwstawne oczekiwania?

Rodzinny wyjazd w góry.

Długi weekend, święta, albo urlop to doskonała okazja do rodzinnego wyjazdu w góry. Polska w swojej ofercie ma piękne górskie szlaki, a ośrodki wypoczynkowe w górach nie odstają standardem od innych w Europie.

Pobyt rodzinny ma swoistą specyfikę, gdyż rodziny mają określone wymagania. Rodzice chcieliby wypocząć, zapewniając dzieciom bezpieczeństwo oraz miejsce na beztroską zabawę. Sprawia to, że wybierają obiekty hotelowe wyposażone w plac zabaw, ogród, bawialnię, a nawet salę gier. Nie zapominają też o swoim komforcie, więc pragną wypocząć w pokoju lub na tarasie z pięknym widokiem, a wieczorem skorzystać ze strefy SPA lub masażu – informuje pracownik Pensjonatu Orlik w Białce Tatrzańskiej.

Ważnym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca pobytu jest jego lokalizacja. Rodzice chcieliby sprawnie i komfortowo dojechać do ośrodka oraz zaparkować samochód w bezpiecznym miejscu. Patrząc na położenie obiektu, warto zwrócić uwagę na atrakcje, które go otaczają. Istotne jest by były w rozsądnej odległości i by było ich kilka. Jakie rozrywki czekają nas w górach? Oto kilka propozycji:

  • stoki narciarskie,
  • szlaki do górskich wędrówek,
  • szlaki rowerowe,
  • jazda konna,
  • termy,
  • imprezy kulturalne, np. związane z folklorem góralskim.

Całoroczna atrakcja dla całej rodziny  – termy.

Niezależnie od pory roku i pogody wszyscy mogą korzystać z możliwości aktywnego spędzania czasu w ciepłej, termalnej wodzie. Wiele górskich obiektów noclegowych oferuje zniżki na atrakcje wodne, więc warto zdecydować się na pobyt w takim miejscu. Czego można spodziewać się w termach górskich? Główne atrakcje to:

  • wiele zróżnicowanych pod względem wielkości, głębokości i temperatury wody basenów w jednym miejscu,
  • strefa saun oraz spa,
  • różne rodzaje zjeżdżalni,
  • komfortowa temperatura wody zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz.

Pobyt w termach to doskonała zabawa dla całej rodziny. Nawet dla osób nieumiejących pływać, gdyż termy są podzielone na różne strefy, a mianowicie relaksu, zabawy, czy saunarium. Dzieci znajdą tam wiele atrakcji do zabawy, a ich rodzice do wypoczynku. Trudno więc nie zdecydować się na wyjazd w góry bez pobytu w termach.