Dobry Styl > Wypoczynek > Góry latem – nie gorsze niż zimą!

Góry latem – nie gorsze niż zimą!

Data: 08.11.2019 Kategoria: Wypoczynek

Wypoczynek w górach kojarzy się z ośnieżonym stokiem i nartami. W okresie świątecznym, a także podczas ferii zimowych polskie góry przeżywają istne oblężenie, bo każdy chce skorzystać z aury sprzyjającej białemu szaleństwu. Góry mają jednak wiele do zaoferowania także latem. Jakie atrakcje przyciągają wakacyjnych górskich turystów? Jak Ty możesz cieszyć się urokami gór w ciepłej porze roku?

Góry latem – idealne do wędrówek!

Wędrowanie po górach zimą, choć stanowi duże wyzwanie i niesie satysfakcję, nie jest dla każdego. Ośnieżone śliskie szlaki, krótki dzień, nieprzyjazna i nieprzewidywalna aura sprawiają, że zimą góry są odpowiednie dla doświadczonych i zaprawionych wędrowców.

Rodziny z dziećmi, seniorzy, a także osoby, które dopiero zaczynają odkrywać w sobie miłość do górskich wypadów pieszych, będą się czuli zdecydowanie pewniej latem – wskazuje przedstawiciel Borowego Dworu w Szaflarach.

W ciepłych miesiącach pejzaże są urokliwe na swój letni sposób. Nie trzeba ubierać się tak ciepło, jak zimą, więc wędruje się lżej. Dzień jest dłuższy, więc możesz lepiej zaplanować wędrówkę i odbyć ją bez pośpiechu czy obawy, że nie wrócisz do miejsca noclegu przed zmierzchem.

Aktywny wypoczynek podczas wakacji w górach

Choć góry kojarzą się jednoznacznie ze sportami zimowymi, latem także można tu poprawić kondycję i zrelaksować się w ruchu. Nordic walking, szybkie spacery, bieganie, rower – w górach łatwo znaleźć trasy o ukształtowaniu dostosowanym do Twojego stopnia zaawansowania. Górskie pejzaże i czyste świeże powietrze będą miłym urozmaiceniem, jeśli na co dzień biegasz albo pedałujesz po mieście, parku czy na siłowni.

Aktywnemu wypoczynkowi w górach sprzyjają też lokalne punkty usługowe. Bez problemu znajdziesz tu np. wypożyczalnię rowerów.

Gamę aktywności poszerzają kręgielnie, sale zabaw, baseny i termy. W górach nie sposób się nudzić, niezależnie od tego, czy chcesz spędzać czas na świeżym powietrzu czy w zamkniętym pomieszczeniu, na rowerze, własnych nogach czy w wodzie.

Letnia regeneracja w górach

Planując letni urlop w górach, warto szukać miejscowości, w których są termy. Ciepłe wody i zabiegi spa działają relaksująco, regenerują ciało, koją skołatane nerwy. Wykorzystaj pobyt na 100% – baseny, masaże, sauna, a także gama usług kosmetycznych dostępnych na miejscu sprawią, że wrócisz z wakacji wypoczęty i odświeżony pod każdym względem.

Wody termalne mają też właściwości zdrowotne. Są bogate w minerały, które poprawiają kondycję skóry, przyspieszają regenerację mięśni, usprawniają pracę serca oraz układu nerwowego. Największym na Podhalu obiektem korzystającym z wód termalnych są Termy Chochołowskie.

Co można robić w górach latem? Wszystko! Oferta jest bardzo bogata. Jeśli dobrze się rozejrzysz, zauważysz, że nie wystarczy Ci czasu nawet na długim urlopie, żeby nacieszyć się wszystkimi możliwościami, które otwierają przed Tobą polskie góry w lecie.