Dobry Styl > Ogród > Grill w ogrodzie. Propozycje aranżacyjne.

Grill w ogrodzie. Propozycje aranżacyjne.

Data: 17.12.2020 Kategoria: Ogród

Przydomowy ogród jest miejscem, w którym szukamy odpoczynku. Jest też również doskonałym miejscem do spotkań towarzyskich, które w ciepłe dni chętnie spędza się na świeżym powietrzu na łonie natury i w pięknych okolicznościach przyrody. I bardzo często wykorzystuje się doskonałą pogodę na wspólne grillowanie. Warto zatem zadbać, aby grill był nie tylko urządzeniem o charakterze funkcyjnym, ale stanowił integralny element aranżacji naszego ogrodu.

Kącik grillowy

Wydzielenie specjalnej strefy w ogrodzie, która jest przeznaczona na grilla oraz wszelkiego rodzaju niezbędne akcesoria może być doskonałym elementem całej aranżacji ogrodowej. Warto zatem zastanowić się nad tym, jakie elementy powinny się w nim znaleźć, ponieważ to determinuje konieczność zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsca.

Jak mawia ekspert z firmy Zielony Świat kącik grillowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i wygodę podczas wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne oraz mnogość materiałów dostępnych na rynku pozwala na tworzenie niesamowitych aranżacji, które stylem pasują do każdego rozwiązania ogrodowego.

Jedną z propozycji może być umieszczenie grilla w altanie. W zależności od potrzeb altana może mieć konstrukcję otwartą (pozbawioną okien) lub też zamkniętą (w takiej sytuacji konieczne jest zadbanie o właściwą wentylację). Dzięki temu, że zadaszona będzie nie tylko przestrzeń nad samym urządzeniem, ale również przestrzeń, w której możemy serwować jedzenie, wspólne grillowanie nie musi się ograniczać wyłącznie do bezchmurnych dni. Ponadto takie zadaszenie ochroni cały asortyment przed zamoknięciem, co sprawi, że wiele akcesoriów może być na stałe umieszczonych przy grillu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Innym pomysłem jest postawienie grilla blisko patio lub werandy. W ten sposób nie narażamy się na ryzyko związane z siedzeniem blisko grilla, które w niektórych okolicznościach, z uwagi na dym, może nie być przyjemne. Takie rozwiązanie pozwala na separację strefy, gdzie konsumujemy posiłki od strefy, gdzie są one przygotowywane.

Jeszcze innym pomysłem może być wykorzystanie balkonu i zamontowanie grilla na tarasie. Jest to zabieg niezwykle praktyczny, ponieważ pozwala ucztującym cieszyć się doskonałymi widokami. W przypadku takiego rozwiązania można pokusić się o zbudowanie grilla od podstaw i umieszczeniu go tam na stałe jednakże równie dobrym pomysłem może być wykorzystanie grilla mobilnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie dopasować ustawienie urządzenia w taki sposób, aby nie kłopotać się dymem unoszącym się podczas termicznej obróbki jedzenia.