Dobry Styl > Wypoczynek > Hotelowe centrum Spa. Odpoczynek dla ciała i ducha

Hotelowe centrum Spa. Odpoczynek dla ciała i ducha

Data: 30.11.2018 Kategoria: Wypoczynek

Nie ma niczego bardziej relaksującego od wypoczynku w SPA, szczególnie podczas wyjazdów, zarówno prywatnych, jak i służbowych. Korzystanie z basenów oraz różnego rodzaju zabiegów to idealny sposób na regenerację, nie tylko ciała, ale też i ducha. Sprawdźcie, dlaczego warto jeździć do hoteli posiadających strefę SPA.

Czym jest SPA?

Wydawać by się mogło, że skrót SPA pochodzi od łacińskiego wyrażenia „sanus per aquam”, czyli „zdrowy przez wodę”. Jednak w rzeczywistości nazwa ta wywodzi się od belgijskiej miejscowości, położonej w prowincji Liege. Od XIV wieku Spa w Belgii jest uzdrowiskiem, w którym wykorzystuje się lecznicze gorące źródła.

Jednak SPA jakie wszyscy znamy wcale nie muszą być uzdrowiskami. W ogólnym rozumieniu, są to ośrodki, w których można zregenerować siły, zadbać o ciało, a także poddać się zabiegom profilaktycznym o właściwościach zdrowotnych. W takich miejscach można więc skorzystać z masaży, saun, basenów, aromaterapii oraz innego rodzaju zabiegów.

Dlaczego warto zdecydować się na pobyt w hotelu ze SPA?

Bez względu na to, czy planujecie wyjazd służbowy, czy prywatny, warto zatrzymać się w hotelu posiadającym strefę SPA. Dzięki niej można zrelaksować się po całym dniu spotkań biznesowych lub intensywnym zwiedzaniu. Jednym słowem, hotelowe SPA może uprzyjemnić każdy pobyt i sprawić, że po powrocie nie będziecie czuć się maksymalnie zmęczeni, jak to często bywa w przypadku różnego rodzaju wyjazdów – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący HOTEL ORLE.

Ponadto, hotelowe centrum SPA pozwala na zażycie odrobiny luksusu, którego zwykle brakuje nam na co dzień. Zdecydowanie nie warto go sobie odmawiać także podczas wyjazdów.

Co możecie znaleźć w hotelowym SPA?

Pobyt w SPA może obejmować wiele różnego rodzaju zabiegów oraz relaksacyjnych czynności, takich jak wizyty w saunie, hydroterapię, masaże wodne, kąpiel w jacuzzi czy pływanie w basenie. Ponadto, w ofertach tego typu ośrodków znaleźć można zabiegi kosmetyczne oraz masaże wykonywane przy pomocy aromatycznych olejków. Wszystkie wykonywane przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, a więc przez kosmetyczki, masażystów i rehabilitantów.

W wielu hotelowych SPA znaleźć można także oferty specjalne, przygotowane np. dla par lub przyjaciółek. Skorzystanie z takiego pakietu jest zatem świetnym pomysłem na prezent lub po prostu wspólny wyjazd.

Podsumowując, hotele ze strefą SPA mają liczne zalety. Oferowane tam zabiegi mogą bardzo uprzyjemnić każdy pobyt, nawet ten służbowy.