Dobry Styl > Wyposażenie > Ile miejsca można zaoszczędzić dzięki szafom wnękowym?

Ile miejsca można zaoszczędzić dzięki szafom wnękowym?

Data: 25.01.2021 Kategoria: Wyposażenie

Szafy wnękowe cieszą się coraz większą popularnością, a to dlatego, że są dobrym zamiennikiem garderoby do mieszkań nieposiadających tak dużo przestrzeni. Zapewniają one odpowiednie zagospodarowanie w pomieszczeniach, które posiadają dużo wnęk czy skosów. Poza tym ich wygląd i rozmiar można dopasować pod własne zapotrzebowania. Ile dokładnie miejsca można zaoszczędzić dzięki szafom wnękowym?

Jakie są zalety szaf wnękowych?

Szafa wnękowa to najczęściej miejsce, w którym przechowuje się ubrania. Dlatego najlepiej, aby były one odpowiednio duże. Zazwyczaj umieszcza się je w sypialniach, ponieważ to wtedy ma się do nich idealny dostęp, jednak dopuszcza się też takie rozwiązania jak np. umieszczanie ich na przedpokoju czy w łazience – wtedy mają inne przeznaczenie. Ostatnimi czasy są to najpopularniejsze rozwiązania, które wypierają powoli wolnostojące szafy. Zajmują od nich o wiele mniej miejsca, co jest bardzo praktyczne, szczególnie w przypadku małych pokoi. Nie da się jednoznacznie określić, ile tego miejsca można zaoszczędzić, bo wszystko zależy od:

  • indywidualnych zapotrzebowań,
  • istnienia wnęk oraz narożników,
  • wielkości mieszkania,
  • budowy szafy wnękowej.

Co ciekawe, jeżeli szafy wnękowe będą dobrze zaprojektowane, mogą optycznie powiększyć mieszkanie. Jeszcze jedna zaleta montowania szaf wnękowych polega na tym, że można ją umieścić w każdym mieszkaniu.

Szafy wnękowe często są wyposażane w lustra, co jest dobrym pomysłem, gdyż nie trzeba znajdować miejsca na ścianie z zewnątrz, by je zawiesić. Wszystko będzie znajdować się w tym jednym miejscu zamkniętym za szafą.

Jakie wyróżniamy szafy i kto może je wykonywać?

Szafy wnękowe są często nazywane również przesuwanymi, a to ze względu na montowanie w nich przesuwanych drzwi. To oczywiście nie jedyny sposób, jaki można zastosować – istnieje również możliwość zainstalowania modeli dwudrzwiowych otwieranych od środka. – – Jeżeli w pokoju nie ma wnęki, można zainstalować model, który sięga od podłogi do sufitu – nazywa się je wówczas komandorami. Są one bardzo pojemne i dobrze wyglądają w ogólnej aranżacji domu. Alternatywą może być również szafa wnękowa narożna – tłumaczy przedstawiciel firmy Zabudowani, która zajmuje się wykonywaniem mebli na wymiar.

Szafy wnękowe można montować samemu z odpowiednio dobranych w sklepie elementów, jednak najkorzystniej jest to zlecić profesjonalistom, przy których jest mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędów. Poza tym oferują oni dobór rozmiaru i modelu dopasowanego do danej przestrzeni.

Szafa wnękowa to dobry wybór, jeżeli chcesz zachować odpowiednio dużo miejsca w małym mieszkaniu. Oprócz tego jest stylowa i funkcjonalna, to dlatego warto w nią zainwestować.