Dobry Styl > Wyposażenie > Jak dbać o kominek elektryczny?

Jak dbać o kominek elektryczny?

Data: 16.12.2020 Kategoria: Wyposażenie

Jak dbać o kominek elektryczny?

Ogień przyciąga wzrok, wprowadza niezwykły nastrój, pobudza do refleksji, czaruje i relaksuje. Zawsze dawał poczucie bezpieczeństwa i był symbolem ogniska domowego. Nic więc dziwnego, że współcześnie „zaprasza się” go do naszych domów. Dzięki kominkom można kontemplować blask i cieszyć się przyjemnym ciepłem. Spośród wielu różnych rozwiązań, na uwagę zasługują kominki elektryczne. Warto dowiedzieć się, jak dbać o ten rodzaj kominków.

Co to jest kominek elektryczny i jak działa?

Kominek elektryczny jest grzejnikiem zasilanym energią elektryczną.  Imituje on  klasyczne kominki opalane drewnem lub gazem ziemnym. Kominki elektryczne to urządzenia wolnostojące, do zawieszenia na ścianie lub sprzedawane jako wkłady kominkowe, które łatwo umieścić w miejscach po konwencjonalnych kominkach. Można również wykonać nową zabudowę dla wkładu elektrycznego.

 

„Kominki elektryczne – wyjaśnia przedstawiciel firmy Airhot, która sprzedaje i montuje kominki  – można montować w każdym domu. Nie wymagają dodatkowych instalacji, ani podłączenia do przewodów kominowych. Są wygodne w eksploatacji i łatwe w montażu. Nie dymią, nie tworzą sadzy i nie potrzebują czyszczenia. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcę jedynie cieszyć się miłą atmosferą, a nie mają czasu na żmudną obsługę klasycznego kominka. Cenioną cechą tego typu rozwiązania jest bezpieczeństwo. Kominki elektryczne nie wytwarzają spalin oraz nie powodują zagrożenia pożarowego”.

Czynnikiem grzewczym w tego typu kominkach są grzałki elektryczne z kilkoma poziomami mocy grzewczej, z funkcją regulacji temperatury i zabezpieczeniem przed przegrzaniem. Kominki elektryczne wykorzystają najnowsze technologie. Wyświetlany we wnętrzu kominka obraz do złudzenia imituje prawdziwe płomienie. Efekt jest trójwymiarowy, co jeszcze bardziej potęguje uczucie patrzenia na prawdziwy ogień, płonące szczapy drewna i żarzące się polana. Dodatkową atrakcją jest para wodna generowana przez urządzenie wykorzystujące ultradźwięki. Odpowiednio oświetlona diodami LED jeszcze bardziej wzmacnia wrażenia przestrzenności ognia.

Kominek elektryczny jest praktycznie bezobsługowy

Obsługa kominków elektrycznych jest wyjątkowo prosta i niestwarzająca żadnych problemów. Na początku należy urządzenia podłączyć do najbliższego gniazda elektrycznego i włączyć grzałki. Sterowanie kominkiem pozwala na regulację temperatury grzania oraz intensywności płomienia. Dużą zaletą jest możliwość obsługi przy użyciu pilota. Jedną z ważniejszych czynności obsługowych jest uzupełnianie zbiornika na wodę. Warto jednak zaznaczyć, że zużycie wody jest tak znikome, że pełen zbiornik wystarcza na kilkadziesiąt godzin ciągłej pracy kominka. Kominek elektryczny nie wymaga szczególnego czyszczenia. Wystarczy zadbać o niego podczas odkurzanie innych mebli.

Kominki elektryczne to wygodne urządzenia, które nie tylko dostarczają wielu wrażeń estetycznych, ale także dają możliwość ogrzewania pomieszczeń. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przyjazną domową atmosferę, a nie chcą poświęcać czasu na obsługę klasycznego kominka.