Dobry Styl > Porady > Jak dbać o rzęsy, by były zdrowe, długie i gęste? (Odżywki do rzęs, metody naturalne olejek rycynowy itd)

Jak dbać o rzęsy, by były zdrowe, długie i gęste? (Odżywki do rzęs, metody naturalne olejek rycynowy itd)

Data: 09.01.2019 Kategoria: Porady

Zdrowe, długie i gęste rzęsy niewątpliwie dodają uroku. Sprawiają, że oczy wydają się większe, a nasze spojrzenie nabiera głębi. Od razu czujemy się bardziej atrakcyjnie! Nie każda kobieta jest obdarzona pięknymi rzęsami z natury, ale teraz łatwo można temu zaradzić. W jaki sposób właściwie zadbać o rzęsy i być w pełni zadowoloną ze swojego wyglądu? Sposoby, które ci przedstawimy, są bardzo proste!

Sprawdzone odżywki do rzęs

Pierwszą metodą, która pozwoli nam cieszyć się pięknym spojrzeniem, jest stosowanie sprawdzonych odżywek do rzęs. Naszą pierwszą propozycją jest oryginalna odżywka FEG Eyelash Enhancer, która zawiera zestaw specjalnie dobranych składników. Ich zadaniem jest odżywienie i wzmocnienie naszych rzęs oraz – co bardzo ważne – pobudzenie ich wzrostu. Już po 20 dniach systematycznego stosowania zauważymy, że nasze rzęsy są o wiele dłuższe, ciemniejsze, a przez to bardziej wyraziste. Odżywka starcza nawet na 3-5 miesięcy stosowania. Należy używać jej raz dziennie, najlepiej wieczorem, na oczyszczoną górną powiekę na linii wzrostu rzęs.
Drugą wartą uwagi odżywką jest Semilac – serum stymulujące wzrost rzęs. Już w ciągu 6 tygodni nasze rzęsy staną się gęstsze, ciemniejsze i dłuższe. Taki efekt zapewnia nam aktywny składnik bimatoporost, który przyspiesza ich wzrost. Doskonały rezultat wzmacniają pantenol, gliceryna i alantoina.

Naturalne sposoby na piękne rzęsy

Sklepowe odżywki nie są jedynym sposobem na piękne rzęsy. Możemy wykorzystać domowe sposoby i dostępne od ręki naturalne środki. Zaliczają się do nich:

  • olejek rycynowy – codzienne stosowanie wzmacnia rzęsy tak samo, jak specjalistyczne preparaty, choć jego używanie może nie być tak przyjemne. Olejek jest bardzo gęsty, a jeśli dostanie się do oka, może powodować pieczenie. Dlatego najlepiej jest go nakładać za pomocą szczoteczki po starym tuszu do rzęs.

Olejek wytłaczany z nasion rącznika pospolitego, wzmacnia rzęsy, sprawia, że są grubsze, ciemniejsze i bardziej błyszczące. Rzadziej wypadają i szybciej rosną. Pełna kuracja wymaga 3 miesięcy regularnego stosowania olejku – mówi nasz rozmówca z firmy SEOL Cosmetics, oferującej profesjonalne kosmetyki dla kobiet,

  • olej kokosowy – chociaż najbardziej znany jest olejek rycynowy, również olej kokosowy może nam pomóc zadbać o piękne spojrzenie. Ważne jest, aby stosować olej rycynowy z pierwszego tłoczenia. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe wzmacniają włoski i wspomagają ich wzrost,
  • olejek migdałowy – warto również wykorzystać olejek migdałowy, który dzięki dużej zawartości witamin E i B2 może odnowić kruche i słabe rzęsy. Aktywuje je do wzrostu i może być stosowany przez wszystkie panie, o ile nie mamy indywidualnej wrażliwości na ten produkt.

Korzystajmy ze specjalistycznych odżywek lub naturalnych składników i zapewnijmy sobie piękne, zregenerowane rzęsy.