Dobry Styl > Porady > Jak dobrać makijaż ślubny?

Jak dobrać makijaż ślubny?

Data: 18.09.2018 Kategoria: Porady

Suknia, welon, buty, fryzura czy biżuteria – to niewątpliwie istotne elementy ślubnej stylizacji. Warto jednak wspomnieć również o makijażu ślubnym, który w pełni ukazuje urodę kobiety, podkreśla jej atuty i koryguje mankamenty. Mocny i wyrazisty czy lekki i subtelny? Jak odpowiednio dobrać makijaż na tak ważne wydarzenie, jakim jest ślub? Po odpowiedź zapraszamy do naszego artykułu.

Spójność i naturalność

Makijaż ślubny dobiera się zarówno do stylizacji i urody panny młodej, ale również do jej charakteru. Należy zachować należytą spójność makijażu z osobowością kobiety. Lepiej unikać intensywnych i krzykliwych kolorów, a także nudnych – beżowych czy brązowych. Warto jednakże postawić na barwy wpływające na kolor oka i skóry, takie, które podkreślą tęczówkę i złagodzą zmęczenie oka. Takie rozwiązanie nie będzie rażące, a nada wyrazu i głębi oku. Dodatkiem mogą być kępki rzęs, służące do wycieniowania oka, podniesienia kącika lub zagęszczenia i przedłużenia naturalnych rzęs. W takim przypadku należy jednak dodać ciemną kreskę, podkreślającą charakter makijażu.

Co warto podkreślić makijażem?

W makijażu ślubnym często panuje zasada, według której należy podkreślić oczy lub usta. Wszystko jednak jest uzależnione od typu urody, np. południowa uroda kobiety nawet wymaga, aby oprócz makijażu oka podkreślić bardziej intensywnie również usta. W przypadku delikatnej urody podkreślane są brwi oraz oko, a usta najczęściej pozostają naturalne, ewentualnie są lekko muśnięte. Może się jednak zdarzyć, że panna młoda będzie zasłaniać oczy woalką – wtedy można makijażem bardziej podkreślić usta. Ciemna kreska, a także lekkie wzmocnienie kącika oka, są wymagane przy użyciu sztucznych rzęs.

Jak zadbać o trwałość makijażu?

Dzień ślubu jest dniem pełnym wzruszeń, dlatego ważne jest, aby makijaż był przynajmniej częściowo wodoodporny. Można w tym celu posłużyć się kosmetykami, np. fixującym pudrem, trwałym błyszczykiem czy wodoodpornym tuszem. Aby makijaż przetrwał całą noc, warto mu poświęcić trochę więcej czasu, zastosować dobry podkład, korektor czy kamuflaż na partie problematyczne. Najbardziej na trwałość wpływa dokładne i fachowe nałożenie minimalnej ilości kosmetyku. Warto zwrócić się o pomoc specjalistów, pracujących m.in. w salonie kosmetycznym Metamorfoza.

Podsumowując, makijaż ślubny nie lubi przesady i tego należy jak najbardziej unikać. Na brokatowe cienie i rzęsy z kryształkami przyjdzie jeszcze odpowiedni moment. Warto pamiętać, że również nadmierna ilość podkładu lub kamuflażu, a także bronzera czy błyszczyków z brokatowymi drobinkami, wytworzą efekt odwrotny od zamierzonego. W przypadku makijażu ślubnego liczy się nie ilość kosmetyków oraz dodatków, ale ich jakość i klasa.