Dobry Styl > Porady > Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Data: 21.11.2019 Kategoria: Porady

Spódnica to kwintesencja kobiecości. Niemal każda pani wygląda w niej dobrze, o ile ten element garderoby będzie dobrze dobrany do kształtu i typu sylwetki. Często to właśnie od dobrego dopasowania spódnicy zależy to, czy kobieta będzie się w niej dobrze czuć. Nie chodzi przecież o to, by korzystać z ubrań, których się nie lubi. Jak wykorzystać potencjał, który kryje się w spódnicach? Jak właściwie dobrać je do figury? Podpowiadamy.

Spódnica dla gruszki

Aby zrównoważyć wąskie ramiona i biust oraz szerokie biodra, kobiety o figurze gruszki powinny skierować się ku spódnicom w kształcie litery A. Taki krój ukryje dolne partie ciała, a w efekcie zrównoważy całą sylwetkę, nadając jej właściwe proporcje.

Długość w zasadzie nie ma znaczenia. Mogą to być spódnice do kolana, za kolano lub do połowy łydki – w tej kwestii należy zwracać uwagę głównie na wzrost.

Panie o figurze gruszki często mogą pochwalić się płaskim brzuchem. Ten atut warto wyeksponować. Uważaj, by nie dodawać sobie niepotrzebnych kilogramów. Taki niepożądany efekt osiąga się niestety spódnicą z plisami lub z falbanami przy pasie.

Spódnica dla jabłka

Sylwetka typu jabłko najlepiej będzie prezentować się w takich spódnicach, które można osadzić nieco powyżej talii. Oczywiście w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się modele rozkloszowane, które ukryją „brzuszek” i wprowadzą pewnego rodzaju harmonię. Jak tłumaczy ekspert ze sklepu odzieżowego Imperium:

Rekomendowaną opcją będzie wybór spódnic wzorzystych, które jeszcze bardziej odwrócą uwagę od niepożądanych fałdek .

Preferowana długość? Najlepiej wybrać spódnicę do kolan lub przed kolano. Figura jabłka często występuje bowiem w parze z niewielkim wzrostem.

Spódnica dla klepsydry

Mówi się, że klepsydra to figura idealna. Oczywiście „ideał” to rzecz względna, tak samo jak względne jest eksponowanie takiej sylwetki. To, czy będzie się dobrze prezentować, zależy od odpowiednio dobranych ubrań.

W przypadku spódnicy bardzo dobrą opcją będzie model rozkloszowany, z pasem na wysokości talii. Jest to na przykład piękna tiulowa spódnica Imperium Peserico.

Są to więc wszystkie te elementy garderoby, które przywołują skojarzenia z latami pięćdziesiątymi i tak  zwanym „new lookiem”. Taki krój spódnicy doskonale podkreśli szczupłą kibić i wyrówna proporcje na linii biust-biodra.

Jakich spódnic powinna unikać klepsydra? Z pewnością mało korzystną opcją będą wszystkie modele ołówkowe i obcisłe, które zanadto podkreślają krągłości. Oczywiście wszystko jest kwestią dobrego samopoczucia, ale takie spódnice lepiej pozostawić innym sylwetkom.

Spódnica dla figury chłopięcej

Panie o sylwetce prostokątnej powinny szczególnie mocno skupiać się na podkreślaniu bioder i talii. Te fragmenty ciała są u nich naturalnie najmniej wyeksponowane. Świetnie sprawdzą się mini spódniczki i spódnice ołówkowe, które dodają szyku i kobiecości.

Źle będą się prezentować na nich spódnice typu A, zwłaszcza te wykonane ze sztywnego materiału. Tego rodzaju ubrania za bardzo będą podkreślać szczupłe nogi, przez co cała sylwetka będzie wyglądać dość groteskowo.