Dobry Styl > Wyposażenie > Jak kupić dobry ekspres do kawy?

Jak kupić dobry ekspres do kawy?

Data: 04.12.2021 Kategoria: Wyposażenie

Inwestycja w profesjonalne urządzenie, dzięki któremu każda kawa będzie smakować jak ta z kawiarni to dobre rozwiązanie dla miłośników aromatycznej kawy. Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie najlepszego smaku tego napoju jest zakup odpowiedniego ekspresu. Na rynku dostępne są urządzenia, które umożliwiają przygotowanie różnych rodzajów kawy.

Czym kierować się przy wyborze ekspresu do kawy?

Różne rodzaje ekspresów mają odmienne parametry i funkcje. Dlatego przy wyborze sprzętu dla siebie warto szukać takich rozwiązań, które odpowiadają indywidualnym preferencjom. Profesjonalne ekspresy do kawy dają możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw, tak aby jedno urządzenie pozwalało na wybór różnych opcji i eksperymentowanie z ulubionymi formami. Najwięcej możliwości wyboru daje ekspres ciśnieniowy kolbowy lub automatyczny, który pozwala na dowolny wybór rodzaju kawy. Istotny jest także system spieniania mleka czy wbudowany młynek, który mieli kawę tuż przed jej zaparzeniem, co pozwala na zachowanie jeszcze większego smaku i aromatu. Ważną kwestią przy wyborze ekspresu jest też energooszczędność. Urządzenia, które pozwalają ograniczać zużycie energii są dobre zarówno dla środowiska jak i dla budżetu. Dobrą funkcją jest np. automatyczne wyłączanie urządzenia tuż po skończeniu pracy. Wybierając ekspres, należy wybrać taki, który posłuży jak najdłużej. Aby ekspres na długo zachował swoje funkcje, musi być utrzymywany w czystości. Automatyczne czyszczenie czy wysyłanie powiadomień o konieczności przeprowadzenia odkamieniania to najlepsze rozwiązania pomagające utrzymać sprzęt w dobrym stanie na lata.

Wybór ekspresu a sposób użytkowania

Ekspresy do użytku domowego nie muszą być aż tak szybkie i wydajne jak urządzenia przeznaczone do użytku w lokalach gastronomicznych czy biurach. Modele przeznaczone do użytku komercyjnego powinny być mocniejsze, bardziej wydajne i powinny posiadać większe pojemniki na wodę i kawę. Powinny być przystosowane do przygotowywania dużych ilości kawy dziennie. Z tego względu takie urządzenia często posiadają też możliwość przygotowywania więcej niż jednej kawy na raz.  Bardzo szeroka oferta ekspresów do kawy sprawia, że trudno wybrać sprzęt najlepszy dla siebie. W takim wypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i doradców w dziedzinie przygotowywania najlepszej kawy. Specjalistą i dystrybutorem wysokiej jakości, profesjonalnych ekspresów do kawy jest Wojciech Szymański, który pomaga w doborze najlepszego sprzętu baristycznego zarówno do użytku indywidualnego jak i profesjonalnego.