Dobry Styl > Wyposażenie > Jak powinien być urządzony pokój w pensjonacie?

Jak powinien być urządzony pokój w pensjonacie?

Data: 06.02.2019 Kategoria: Wyposażenie

Wybierając pensjonat, oczekujemy pewnego standardu. Warto wiedzieć, że nazwy: motel, hotel i pensjonat nie są używane przypadkowo, lecz wskazują na oferowany przez obiekt komfort i jego charakter. Czym więc różni się pensjonat od tych dwóch pozostałych obiektów noclegowych i jak powinien być urządzony pokój w pensjonacie? Przekonajmy się na interesującym przykładzie z serca polskich gór – Zakopanego!

Czym różni się pensjonat od hotelu?

Obiekty hotelowe nie są nazywane według widzimisię ich właścicieli. Działalność tego typu regulują w pierwszej kolejności dwa akty prawne:

  • ustawa o usługach turystycznych,
  • rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.

W świetle przepisów, aby obiekt mógł być nazwany pensjonatem, musi spełniać dwa warunki. Pierwszy to co najmniej siedem pokoi. Drugi to oferowanie całodziennego wyżywienia.

Warto wiedzieć, że standard pensjonatów, podobnie jak hoteli i moteli, ocenia się w gwiazdkach – maksymalnie pięciu. To, ile gwiazdek otrzyma obiekt, zależy m.in. o metrażu pokoi i apartamentów, utrzymywanych temperatury i wilgotności powietrza, wyposażenia pokoi, udostępniania prasy codziennej, godzin pracy recepcji, tego, czy pościel gości jest zmieniana każdego dnia i wielu innych czynników.

Pokój w pensjonacie – jak powinien być urządzony?

Goście wybierający pensjonat oczekują komfortu, pełnej obsługi (nie tylko pod względem wyżywienia), wysokiego standardu pokoi, słowem: idealnych warunków do wypoczynku. Przyjrzyjmy się, jak te oczekiwania zrealizował obiekt Willa Carlton – jeden z najbardziej eleganckich pensjonatów w Zakopanem w modernistycznych budynku z duszą.

W pokojach na gości czekają nie tylko wygodne duże łóżka, ale też szybkie łącze Wi-Fi, telewizory, ręczniki, suszarki do włosów, łazienki (można wybierać między prysznicem i wanną). Pokoje są wentylowane mechanicznie.

Dla wielbicieli muzyki, sztuki i kultury zakopiańskiej lub osób, które chcą poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca, przygotowano cztery apartamenty o wystroju… tematycznym! Są to: „Witkiewicz”, który zadowoli  miłośników zakopiańskiego stylu wnętrz, „Makuszyński”, który będzie prawdziwą gratką dla dzieci, „Łempicka” dla tych, którzy kochają sztukę, oraz „Szymanowski” – apartament dla melomanów wyposażony w pianino z epoki oraz patefon.

Jako gość pensjonatu nie będziesz ograniczony do swojego pokoju. Czeka na Ciebie jadalnia mieszcząca 70 osób, dwa salony z kominkiem, biblioteczką i fortepianem, a także duży ogród, w którym można spędzisz czas na świeżym powietrzu – w cieniu altany lub przy ognisku.