Dobry Styl > Porady > Jak przygotować mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

Jak przygotować mieszkanie na wynajem krótkoterminowy?

Data: 23.01.2021 Kategoria: Porady

Mieszkania przeznaczone na wynajem krótkoterminowy powinny być dopieszczone w każdym detalu. Pamiętaj, że diabeł tkwi w szczegółach, a potencjalni najemcy bardzo szybko zauważą niedoskonałości lokalu. W związku z tym niezależnie od tego, czy przygotowujesz na wynajem krótkoterminowy nowe mieszkanie, czy takie, które było już zamieszkiwane, zwróć uwagę na poniższe kwestie.

Czystość i porządek to podstawa

Nikt nie będzie chciał zamieszkać w mieszkaniu, w którym na pierwszy rzut oka nie jest do końca czysto. Nie chodzi tu tylko o posprzątaną łazienkę i brak kurzu na meblach.

Potencjalni najemcy z całą pewnością zwrócą uwagę na stan:

  • ścian – ślady palców, brud i plamy zdecydowanie nie zachęcają do wynajęcia lokalu. Pomalowanie ścian nie wiąże się z dużymi kosztami oraz nie jest bardzo czasochłonne. Dlatego zadbaj o odświeżenie mieszkania, aby najemcy poczuli, że znaleźli się w czystym, zadbanym wnętrzu;
  • tapicerki – sofy, fotele i krzesła z tekstylnym obiciem są szczególnie narażone na zabrudzenia. Jeżeli zamierzasz wynająć lokal, pozbądź się wszelkich plam i nieczystości. Osoby, które przyjdą oglądać mieszkanie, pod żadnym pozorem nie powinny ich zobaczyć;
  • dywanów i wykładzin – wylane wino, kurz, tłuste ślady to tylko niektóre z zabrudzeń, które mogą znaleźć się na podłodze. Masz wtedy dwa wyjścia z sytuacji – możesz wyczyścić taki dywan lub po prostu się go pozbyć.

Zatroszcz się o funkcjonalność mieszkania

Wynajem krótkoterminowy wymaga tego, aby w mieszkaniu znalazła się przestrzeń zarówno do wypoczynku, jak i do przygotowywania posiłków. Urządzenia znajdujące się w kuchni – piekarnik, zmywarka, lodówka i czajnik elektryczny powinny być w pełni sprawne. To samo dotyczy wyposażenia łazienki oraz sprzętu RTV w salonie.

Przemyśl też, dla kogo przygotowujesz mieszkanie przeznaczone pod wynajem. Powinno być ono inaczej zaaranżowane, jeżeli najemcami mają być rodziny z dziećmi niż gdy zamieszkać ma tam biznesmen będący w delegacji.

Skup się na dodatkach!

Puste ściany w mieszkaniu wypełnił ciekawymi grafikami i plakatami. Na parapetach postaw kwiaty doniczkowe, których zieleń na pewno ożywi przestrzeń. Natomiast w kuchni umieść zioła – bazylię, miętę, rozmaryn. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie unosił się piękny zapach. Na aranżację wnętrza wcale nie musisz wydawać kroci – niekiedy wystarczy kilka świeczek i kolorowe poduszki, by wręcz zachęcało ono do wynajęcia.

Kluczem do każdorazowego wynajęcia lokalu jest jego staranne przygotowanie oraz profesjonalnie zrobione zdjęcia, które znajdą się w ofercie. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie najemcy, skorzystaj z pomocy ekspertów – na przykład z lw-booking. Spojrzą oni na lokal fachowym okiem, zaproponują wprowadzenie zmian, a także wykonają profesjonalną sesję zdjęciową.