Dobry Styl > Wypoczynek > Jak przygotować posiłek na świeżym powietrzu?

Jak przygotować posiłek na świeżym powietrzu?

Data: 13.04.2021 Kategoria: Wypoczynek

Obiad w altance w ogrodzie czy piknik w lesie to znakomite pomysły na spędzenie wiosennego lub letniego dnia. Posiłek na świeżym powietrzu smakuje lepiej, a poza tym jest doskonałym pretekstem do tego, by nacieszyć się piękną pogodą i bliskością przyrody. Aby nic nie zepsuło beztroskich chwil, posiłek musi być starannie przygotowany. Należy zatroszczyć się zwłaszcza o jedzenie, jednak nie można zapomnieć również o podstawowych akcesoriach.

Co zabrać na piknik?

Na pikniku zawsze sprawdzają się drobne przekąski, takie jak kanapki, owoce, ciasteczka. Główne dania powinny być dobrze zapakowane w słoiki albo szczelne lunchboxy – dobrym pomysłem jest przygotowanie potraw, które świetnie smakują na zimno. Koniecznie należy też wziąć ze sobą napoje, najlepiej wodę, chociaż pragnienie szybko ugasi także orzeźwiająca, zdrowa lemoniada. Jedzenie jest najważniejsze, lecz trzeba również zadbać o odpowiednią oprawę posiłku.

Koc rozłożony na trawie w parku czy w lesie to najlepsza piknikowa sceneria, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją urozmaicić. Zamiast siedzieć na ziemi można zabrać ze sobą drewniany leżak, który łatwo się składa, a po złożeniu zmieści się w każdym bagażniku. Świetnym rozwiązaniem są też miękkie poduszki ogrodowe wykonane z wodoodpornych tkanin. Ponadto niezastąpione podczas posiłku z pewnością okażą się serwetki – aby nadać piknikowi wyjątkowy charakter, serwetki papierowe można zastąpić bardziej eleganckimi modelami bawełnianymi.

O czym pamiętać podczas organizacji posiłku w ogrodzie?

Nie trzeba wyjeżdżać za miasto, żeby cieszyć się posiłkiem na świeżym powietrzu. Na wiosnę i w wakacje przydomowe ogródki oraz działki rekreacyjne tętnią życiem przez cały dzień. Kawa o poranku wypita na tarasie, rodzinny obiad przygotowany w altance, dania z grilla serwowane na kolacji ze znajomymi to momenty, dzięki którym lato i wiosna stają się jeszcze piękniejsze. Te cenne chwile upłyną w przyjemniejszej atmosferze, gdy wokół altanki zostaną zawieszone grube zasłony zewnętrzne, chroniące przed upałem, deszczem i owadami. Warto też pomyśleć o efektownym obrusie ogrodowym albo chociaż ceracie kuchennej.

Pracownik sklepu Tanie Obrusy z tekstyliami i meblami do ogrodu wyjaśnia różnicę między tymi dwoma nakryciami stołu: Obrusy ogrodowe wyglądem przypominają klasyczne obrusy na stół w salonie czy jadalni. Ich brzegi najczęściej są starannie wykończone, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko. Co ważne, tego typu nakrycia stołu są wodoodporne i plamoodporne – trzeba je tylko przetrzeć, by usunąć wszelkie zabrudzenia. Pod tym względem przypominają ceraty, które jednak są docinane na wymiar, w związku z czym nie posiadają obszytych brzegów. Jeśli w ogrodzie znajduje się stół o standardowych wymiarach, lepiej kupić obrus. Z kolei na blat o nietypowym kształcie łatwiej dobrać ceratę.

Posiłek w plenerze również może więc upłynąć w wyjątkowej atmosferze. Wystarczy zadbać o jego staranną oprawę, a stanie się doskonałą okazją do świętowania ważnego wydarzenia lub po prostu pozwoli nacieszyć się piękną pogodą i dobrym towarzystwem.