Dobry Styl > Porady > Jak transportować szkło w trakcie przeprowadzki? 

Jak transportować szkło w trakcie przeprowadzki? 

Data: 01.01.2022 Kategoria: Porady

Podczas przeprowadzki konieczne okazuje się odpowiednie zabezpieczenie wszystkich przedmiotów. W przypadku książek, ubrań czy drobnych akcesoriów jest to bardzo proste. Problemy pojawiają się jednak w sytuacji, gdy chodzi o zapakowanie naczyń, szklanych ozdób czy nawet mebli z przeszkleniami. Wówczas trzeba zachować ostrożność, by przedmioty nie stłukły się w trakcie transportu. Jak je zapakować?

Bezpieczne pakowanie szkła 

W trakcie przejazdu pomiędzy dwoma mieszkaniami czy biurami może dojść do gwałtownego hamowania lub obijania się towaru o siebie podczas jazdy po nierównościach. Z tego powodu tak ważne okazuje się odpowiednie zapakowanie szklanych przedmiotów. W tym celu można wykorzystać m.in. papier, folię czy gruby materiał. Warto dokładnie owinąć każdy element.

Zdecydowanie najłatwiej pakuje się naczynia. Wystarczy owinąć każdy egzemplarz, a następnie ułożyć ciasno w kartonie. Szczeliny można uzupełnić specjalnymi, piankowymi wypełniaczami do paczek. Dzięki temu przedmioty nie będą się przemieszczać. Zamknięte kartony należy również odpowiednio podpisać, by pamiętać, żeby nie uszkodzić ich podczas przenoszenia do nowego budynku. Przeprowadzkami wraz z pakowaniem zajmuje się m.in. firma Akces z Warszawy.

Jak zapakować meble z przeszkleniami? 

Większe problemy pojawiają się w przypadku mebli z przeszkleniami. Niektóre konstrukcje tego typu da się rozkręcić. Wówczas można osobno zapakować szyby czy lustra, owijając odpowiednio folią i unieruchamiając w pojeździe. Czasem jednak nie jest to możliwe. Wówczas konieczne okazuje się zabezpieczenie drzwiczek, w których znajdują się szyby. Należy zamknąć je na klucz lub szczelnie zakleić taśmą. Dobrym pomysłem okazuje się także zabezpieczenie szyby od zewnątrz styropianem, pianką czy grubym materiałem.

Wiele osób decyduje się na zabezpieczenie szklanych przedmiotów samodzielnie, ale istnieje również opcja skorzystania z usług specjalistów. Profesjonalne pakowanie w Warszawie od lat cieszy się ogromną popularnością i trafia w gusta zarówno firm, jak i prywatnych osób zmieniających miejsce zamieszkania. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie szklane przedmioty zostaną odpowiednio zabezpieczone. Firmy przeprowadzkową mają również ważne ubezpieczenie, które pozwala na wypłacenie odszkodowania w razie przypadkowego uszkodzenia towaru w trakcie transportu.