Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jak trwale usunąć bliznę?

Jak trwale usunąć bliznę?

Data: 20.06.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wiele osób bardzo by chciało pozbyć się znajdujących się na ich ciele blizn potrądzikowych, pourazowych lub pooperacyjnych. Największy dyskomfort powodują blizny znajdujące się na twarzy. Niestety nie zawsze można je przykryć makijażem. Na szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna i zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego Fraxel re:store, który pozwala na bardzo szybkie i skuteczne usunięcie blizn potrądzikowych i pourazowych. Na czym polega zabieg?

Możliwości lasera Fraxel re:store

Fraxel re:store to rewolucyjna technologia laseroterapii w medycynie estetycznej. Za pomocą lasera frakcyjnego można poradzić sobie nie tylko z przeszkadzającymi nam bliznami, ale także z wieloma innymi problemami estetycznymi. Jak tłumaczy nasz rozmówca z Poradni Specjalistycznej High-Med w Warszawie:

Laser frakcyjny Fraxel re:store ma szerokie zastosowanie w zabiegach mających na celu poprawę wyglądu skóry. Stosując go można skutecznie pobudzić fizjologiczne procesy regeneracji i stymulować powstawanie nowych komórek. Za pomocą tej metody, oprócz usunięcia blizn potrądzikowych, pourazowych i pooperacyjnych, można m.in. odmłodzić skórę, usunąć z niej przebarwienia, a także drobne zmarszczki. Dużą zaletą zabiegu jest jego stosunkowo niska inwazyjność. Laser Fraxel, w odróżnieniu od tradycyjnej dermabrazji laserowej, nie powoduje bowiem usunięcia całej wierzchniej warstwy skóry, tylko wykonuje milion mikroskopijnych uszkodzeń, które obejmują zaledwie około 25-30% powierzchni skóry.

Przebieg zabiegu laserem Fraxel re:store

Zasada przeprowadzenia zabiegu laserem Fraxel re:store jest bardzo prosta. W zależności od wielkości poddawanego zabiegowi obszaru, może on trwać od 10 do 45 minut. Niezależnie od tego czy usuwamy bliznę, zmarszczki, czy chcemy po prostu odmłodzić skórę, na początku wykonuje się wspomniane wyżej mikrouszkodzenia, które razem tworzą wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Następnie w strefy te kierowane jest światło lasera, który penetruje zarówno komórki skóry właściwej, jak i głęboko osadzonej tkanki podskórnej.

Dużą zaletą takiego wykonania tego zabiegu jest szybkie gojenie się powstałych w jego wyniku ran. Jest to możliwe dzięki temu, że skóra wokół powstałych mikrouszkodzeń nie jest naruszona. Żeby osiągnąć najlepsze rezultaty, zabieg należy powtórzyć około 3-5-krotnie, w odstępach 2-4 tygodniowych.