Dobry Styl > Porady > Jak uatrakcyjnić dziecku kąpiel?

Jak uatrakcyjnić dziecku kąpiel?

Data: 10.10.2021 Kategoria: Porady

Kąpiel w wannie kojarzy się z relaksem, spokojem i wyciszeniem po dniu pełnym wyzwań. Jednak dla wielu maluchów jest to moment stresujący, który wywołuje u nich płacz i złość. Powodem może być nieodpowiednia temperatura wody i otoczenia, niewłaściwe kosmetyki, a także niepokój rodziców. Jak zachęcić dziecko do codziennego pluskania w wannie? Poznaj sposoby na uatrakcyjnienie dziecku wieczornych kąpieli.

Sposoby na wodną przygodę

Mycie stanowi jedną z podstawowych czynności wykonywanych każdego dnia. Dla dziecka może być nieprzyjemnym obowiązkiem, który wiąże się z oderwaniem od dotychczasowej zabawy. Negatywne skojarzenia powodują niechęć malucha do kąpieli i wywołują ogromne emocje zarówno u dziecka, jak i rodziców. Aby je zniwelować warto dziecku uatrakcyjnić czas spędzony w wannie. Jednym ze sposobów może być towarzystwo ulubionych zabawek. W otoczeniu gumowej kaczuszki, rybki, bajkowych postaci, łodzi podwodnej czy książeczek kąpielowych dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo, a cały stres zniknie. Warto wybierać zabawki z tworzyw wolnych od ftalanów, BPA i PCV wykonanych bez użycia sztucznych barwników, aby mieć pewność, że akcesoria są bezpieczne.

Kolejnym sposobem jest zakup kosmetyków, które uatrakcyjnią dziecku kąpiel. Ciekawym pomysłem jest korzystanie z preparatów barwiących wodę. Czerwony, niebieski czy zielony kolor na pewno zainteresuje dziecko i zachęci do kreatywnej zabawy. Dodatkiem do wielobarwnej kąpieli może być przygotowanie ogromnej piany, w której dziecko będzie mogło ukrywać swoje zabawki, toczyć bitwy oraz poszukiwać skarbów. Maluch będzie miał rozrywkę, a dodatkowo wpłynie to na rozwój motoryki i pobudzi jego wyobraźnię.

 W przypadku kosmetyków dla dzieci należy wybierać te o delikatnym składzie zawierające łagodne substancję myjące, które nie podrażniają skóry. W sklepie internetowym Skrzynka Beniaminka dostępne są kosmetyki oznaczone międzynarodowym certyfikatem COSMOS, który gwarantuje, że kosmetyk powstał w zgodzie z naturą i jest nieszkodliwy dla zdrowia. Ponadto sklep oferuje unikatowe i bezpieczne zabawki oraz artykuły dla dzieci. Produkty charakteryzują się wysoką estetyką, są dopracowane oraz ekologiczne. Stworzony z matczynej miłości, aby spełnić potrzeby innych mam. Dopełnieniem przyjaznej atmosfery podczas mycia, może być relaksująca muzyka. Ulubione kawałki maluszka wzbudzą pozytywne emocje, ożywią dziecko, a także zniwelują stres. Kąpiel stanie się niezapomnianą przygodą dla dziecka przeżywaną wspólnie z rodzicami.