Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym?

Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym?

Data: 04.10.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale nie oznacza to, że nie może być zgodna z indywidualnymi preferencjami inwestora. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne aranżacje. Jak urządzić kuchnię w tym stylu? Na jakie elementy zwracać przede wszystkim uwagę? Podpowiedzi projektantów wnętrz w tym zakresie znajdziesz poniżej.

Funkcjonalność i minimalizm to podstawa

Kuchnie nowoczesne charakteryzują się optymalną funkcjonalnością. Nie znajdziesz w nich nadmiaru dekoracji i dodatków – w takich przestrzeniach króluje raczej minimalizm. Jak potwierdzają eksperci AGMA Kuchnie, producenta mebli kuchennych, obecnie stawia się raczej na gładkie formy oraz niewyszukane struktury, za to wykorzystuje się innowacyjne rozwiązania, dzięki którym kuchnia jest wygodna w użytkowaniu. Styl nowoczesny jest ergonomiczny, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno w małych, jak i tych większych kuchniach.

Elementy kuchni w stylu nowoczesnym

Największym powodzeniem cieszą się kuchnie białe wykonane z płyt MDF o wysokim połysku. Wciąż stawia się także na meble kuchenne wykonane z naturalnego drewna. Fronty szafek są raczej gładkie, zachowawcze, całość jest delikatna, chociaż można zauważyć trend, zgodnie z którym stosuje się mały dekor, chociażby w postaci frezów.

Dodatkiem do materiału bazowego może być szkło albo elementy metalowe, które nadają szyku i elegancji. Kuchnia nowoczesna jest uporządkowana, prosta, a urozmaiceniem całego wnętrza może być oświetlenie LED. Gra świateł punktowym albo listwy nad blatem roboczym pięknie uzupełniają i nieco ocieplają nowoczesne, surowe aranżacje kuchenne.

Inteligentne, praktyczne rozwiązania

Kuchnie nowoczesne to najczęściej kuchnie na wymiar. Na terenie naszego kraju można znaleźć wielu producentów mebli, którzy podejmują się tych jakże wymagających działań. Dlatego wykonawcę, który zaoferuje wysokiej jakości konstrukcje, można znaleźć blisko swojego miejsca zamieszkania – np. w Gdańsku.

W kuchni nowoczesnej najważniejsza jest funkcjonalność. To dlatego najczęściej meble kuchenne powstają na specjalne zamówienie. Chodzi o to, by jak najlepiej wykorzystać dostępną powierzchnię i móc zastosować dopasowane do wymagań inwestora rozwiązania.

W kuchniach nowoczesnych nie zapomina się o tzw. zasadach trójkąta roboczego. To właśnie zgodnie z nim układ szafek i poszczególnych sprzętów kuchennych musi być ergonomiczny. Ich ustawienie projektuje się zgodnie z kolejnością użytkowania stref podczas przyrządzania posiłków. W nowoczesnej kuchni nie brakuje też nowoczesnych opcji, jak cichy domyk, inteligentne światło czy energooszczędne urządzenia AGD.