Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jak urządzić nietypowe wnętrze?

Jak urządzić nietypowe wnętrze?

Data: 04.12.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Urządzanie wnętrz zwykle nie stanowi większego problemu i najczęściej właściciele mieszkań czy domów mogą samodzielnie zaaranżować dostępną przestrzeń. Wyzwanie pojawia się wówczas, gdy mamy do czynienia z nieregularnym układem pomieszczenia, wykańczamy loft lub pomieszczenia podpiwniczone. W artykule piszemy, jak zaaranżować nietypowe wnętrza. 

Nietypowa wysokość ścian

Bardzo wysokie lub niskie pomieszczenia nie muszą być przeszkodą podczas urządzania mieszkania, o ile odpowiednio wykorzystamy ich atuty. Przykładowo, właściciele tzw. loftów, czyli mieszkań pofabrycznych mają świetną okazję do zaaranżowania wnętrz w stylu industrialnym. Warto wykorzystać oryginalne materiały, takie jak surowa cegła czy betonowe ściany, aby podkreślić charakter wystroju. W wysokich pomieszczeniach można również wykorzystać dostępną przestrzeń, montując antresolę. To ciekawy sposób na dodatkowe miejsce do pracy lub do spania. Nieco trudniej jest w przypadku poddaszy i piwnic. Pokoje na strychu powinny być przede wszystkim wygodne – trzeba dobrze przemyśleć rozkład mebli, aby umożliwić swobodny dostęp do nich. Tutaj przyda się skorzystanie z profesjonalnej usługi wykończenia wnętrz. Urządzanie wnętrz w piwnicy wymaga natomiast zadbania o kwestie techniczne związane z ogrzewaniem i wentylacją.

Nieregularny kształt pomieszczenia 

Ze względu na potrzebę maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, coraz częściej zdarza się, że pomieszczenia w nowych blokach mają bardzo specyficzny kształt. Jak zaaranżować pokój, który wyglądem odbiega od typowej w budownictwie bryły? Jednym z pomysłów jest zakup mebli lub półek na wymiar. Dzięki temu będziemy mogli dopasować wyposażenie do kształtu ścian i zaoszczędzić przy tym sporo miejsca. Puste narożniki pomieszczeń, których nie da się zagospodarować bardziej praktycznie, można wykorzystać do wyeksponowania roślin doniczkowych czy różnego rodzaju ozdób. 

Profesjonalne usługi architektoniczne

Oryginalne rozkłady mieszkań i kształty pomieszczeń to potencjał na stworzenie ciekawych projektów architektonicznych, ale też spore ryzyko. Nawet jeśli mamy dużo kreatywnych pomysłów na aranżację mieszkania, czasami lepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Usługi kompleksowego wykończenia mieszkań oferuje wiele firm na polskim rynku, na przykład archdesign z siedzibą w Szczecinie i Kołobrzegu. Dlaczego warto korzystać z usług architektów wnętrz? Profesjonalny projekt uwzględnia nie tylko aspekty estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Ponadto, jego podstawą jest zbadanie potrzeb klienta, dzięki czemu efekt końcowy jak najbardziej odpowiada wymaganiom zamawiającego.