Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jak urządzić spójną i funkcjonalną sypialnię?

Jak urządzić spójną i funkcjonalną sypialnię?

Data: 07.02.2022 Kategoria: Wystrój wnętrz

Sypialnia to prywatna przestrzeń, która powinna być przede wszystkim przytulna i funkcjonalna. Urządzając sypialnię, warto wybierać spokojne i stonowane barwy, które pozwolą się wyciszyć i umożliwią komfortowy wypoczynek. Oprócz spójnej kolorystyki istotny jest także wybór praktycznych mebli. Łóżko, szafa, komoda i szafki nocne to elementy, które warto przewidzieć w swoim projekcie.

Urządzamy sypialnie. Jak wybrać odpowiednie meble?

Centralnym punktem każdej sypialni jest łóżko. Warto dobrze przemyśleć nie tylko jego rozmiar, ale także materiały, z jakich powstanie. Najważniejsza jest oczywiście rama, która może być na przykład drewniana lub tapicerowana w zależności od upodobań. Do łóżka, a zwłaszcza do stylu wykończenia ramy, warto dopasować szafki nocne, na których można ustawić stylowe lampki.

Kolejny ważny element spójnej i funkcjonalnej sypialni to garderoba w formie przestronnej szafy wnękowej lub oddzielnego pomieszczenia przylegającego do sypialni. Garderoba w postaci pojemnej szafy powinna mieć wydzielone miejsce na drążek ubraniowy oraz półki na ciuchy. Oprócz tego warto przewidzieć organizery na bielizny i obuwie. W przypadku garderoby zajmującej osobne pomieszczenie koniecznie trzeba zadbać o funkcjonalną zabudowę. Meble powinny zajmować przynajmniej dwie dłuższe ściany. W takiej garderobie można pokusić się także o dużą półkę na buty, miejsce na torebki i plecaki oraz przestrzeń do przechowywania ubrań sezonowych.

Przydatnym meblem w każdej sypialni jest komoda, w której można przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy, czyli takie, które muszą być zawsze pod ręką. Meble do sypialni powinny być dopasowane do dostępnej przestrzeni, tak aby aranżacja tworzyła spójną i funkcjonalną całość. Meble z marketu to niekoniecznie dobre rozwiązanie, zdecydowanie lepszą jakością i trwałością cechują się meble na wymiar, które powstają na podstawie indywidualnego projektu. Zakład Produkcji Mebli Paw-Meble oferuje meble do sypialni z najwyższych jakościowo materiałów. Meble sypialniane z Kraśnika są w pełni dostosowane do potrzeb zamawiającego.

O czym należy pamiętać, urządzając sypialnię?

Najczęstszym błędem popełnianym podczas urządzania sypialni jest stosowanie zbyt ciemnych i przytłaczających barw. Dobrze, jeśli poszczególne elementy wzajemnie do siebie pasują. A więc spójna i funkcjonalna przestrzeń to taka, w której dobór poszczególnych elementów jest dobrze przemyślany. Zarówno kolorystykę ścian, jak i mebli powinno się dobierać tak, aby aranżacja tworzyła estetyczną całość.