Dobry Styl > Porady > Jak wybrać fachową agencję sprzątającą?

Jak wybrać fachową agencję sprzątającą?

Data: 06.09.2021 Kategoria: Porady

Wybór właściwiej agencji sprzątającej jest niezwykle istotny. Znalezienie dobrej firmy pomoże osiągnąć porządek w biurze, mieszkaniu lub innym obiekcie, który wymaga czyszczenia. Nie każdy jednak wie, na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy sprzątającej, zwłaszcza jeśli ktoś chce skorzystać z takiej usługi po raz pierwszy. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią ekipę zajmującą się sprzątaniem.

Utrzymanie porządku w biurze, mieszkaniu czy innym obiekcie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy doświadczonej ekipy sprzątającej. Podczas wyboru firmy, która ma zająć się sprzątaniem wyznaczonej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z profesjonalistami. Aby to sprawdzić, można zapytać ekipę o doświadczenie oraz kwalifikacje.

Pracownik firmy sprzątającej PerfectAnn podpowiada: Wszelkie rekomendacje stanowią bardzo istotne źródło informacji, ponieważ wskazują na rzetelność danej firmy. Ekipę sprzątającą można więc wybrać na podstawie opinii znajomych lub tych znalezionych na różnych stronach internetowych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?

Doświadczenie, jakie posiada dana firma oraz jej prezentacja na stronach internetowych to nie jedyne wyznaczniki, jakimi należy się kierować podczas wyboru ekipy. Poza tym warto zwrócić uwagę również na zakres usług oferowanych przez daną firmę. Zapoznaj się dokładnie z czynnościami, jakie wykonuje, ponieważ może się okazać, że w zakres usług nie wchodzi to, na czym Ci najbardziej zależy. Dobrym pomysłem jest także poproszenie przedstawiciela ekipy sprzątającej o wykaz świadczonych usług lub zapytanie wprost, czy zajmują się konkretnymi czynnościami. Dzięki temu zaoszczędzisz własny czas i będziesz miał pewność, że wszystko zostanie wykonane tak, jak należy. Niektóre firmy sprzątające nie zajmują się bowiem czyszczeniem otoczenia budynku czy sprzątaniem poremontowym.

Istotnym kryterium podczas wyboru firmy sprzątającej są również godziny pracy. Najlepiej, aby można było je ustalić indywidualnie, ponieważ zleceniodawcom nie zawsze pasuje sprzątanie w ciągu dnia. Niektóre osoby wolą, aby ich biuro czy inny obiekt były sprzątane wieczorem. Warto mieć to na uwadze podczas szukania firmy sprzątającej, ponieważ nie wszystkie z nich oferują usługi popołudniami czy wieczorami. Z kolei zleceniodawca nie zawsze może sobie pozwolić na robienie porządku w ciągu dnia, kiedy w biurze przebywają pracownicy lub klienci. Dobrym pomysłem jest również zapytanie ekipy sprzątającej o środki czystości, jakie wykorzystuje podczas swojej pracy. Często zleceniodawca uważa, że jest to zbędna wiedza, ale może się okazać, że używane preparaty uczulają osoby, które na co dzień przebywają w danym pomieszczeniu. Zwrócenie uwagi na stosowane środki ma również znaczenie z tego powodu, że wysokiej jakości produkty są bezpieczniejsze i mogą lepiej doczyścić różne zabrudzenia.