Dobry Styl > Porady > Jak wybrać funkcjonalną torbę podróżną?

Jak wybrać funkcjonalną torbę podróżną?

Data: 25.03.2019 Kategoria: Porady

Zwiedzanie, poznawanie nowych ludzi i kultur, relaks i ucieczka od codzienności. Każdy powód do podróżowania jest dobry, ale by wycieczka spełniła nasze oczekiwania liczy się nie tylko wybór odpowiedzialnego przewoźnika i wybór destynacji. Ważne jest też co i w co spakujemy. Jakie cechy powinien spełniać idealny bagaż podróżny?

Dlaczego warto wybrać torbę podróżną zamiast walizki?

Torba podróżna jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które wybierają się w krótkie podróże: służbowe czy weekendowe mini wakacje. Szczególnie cenną zaletą, dla osób, które wybierają tanie linie lotnicze jest fakt, że torba podróżna jest dużo lżejsza, niż standardowa walizka, a w niektórych wypadkach jej wymiary pozwalają traktować ją jak bagaż podręczny. Dzięki temu znika ryzyko dodatkowych opłat do biletu czy ryzyko zaginięcia bagażu.

Ponadto, z lekką torbą z wygodnymi uchwytami jesteśmy bardziej mobilni, a mając ją zawsze pod ręką mamy pewność, że jej zawartość pozostała nienaruszona – mówi specjalista z DKAL Sidorownin z Otwocka.

Cechy funkcjonalnej torby podróżnej

Właściwa torba podróżna to mniej stresów i więcej czasu na zabawę i odpoczynek. Właściwa, tzn. jaka? Najważniejsze, by była dopasowana do naszych potrzeb, ale jest też zestaw cech uniwersalnych, które sprawiają, że torba staje się bardziej funkcjonalna. Oto one:

  • Właściwie dobrany materiał (skóra, nylon, bawełna woskowana, płótno), który powinien być zarazem lekki, wytrzymały i wodoodporny, by skutecznie zabezpieczyć nasze przedmioty przed działaniem czynników atmosferycznych,
  • Krótkie uchwyty do ręki i dłuższy regulowany pasek do zawieszenia torby na ramieniu, koniecznie z naramiennikiem. Niektóre modele mają też wbudowane kółka ułatwiające przemieszczanie się,
  • Główna kieszeń powinna być zapinana na suwak,
  • Gumowane, wodoszczelne zamki,
  • Wzmocnione rogi torby zwiększają jej trwałość i lepiej zabezpieczają przedmioty wewnątrz,
  • Duża liczba kieszeni jest niezbędna. Kieszenie zewnętrzne ułatwiają dostęp do przedmiotów, które lubimy mieć „pod ręką” (telefon, paszport, dokumenty podróżne), a wewnętrzne (najlepiej na suwaki) zabezpieczają pozostałe cenne dla nas przedmioty,
  • Przydatną, ale nie najważniejszą cechą jest możliwość złożenia torby na płasko, dzięki czemu łatwo zmieści się na półce czy pod hotelowym łóżkiem.

Niektóre firmy dają na swoje torby dożywotnią lub długoletnią gwarancję, dzięki której popsutą torbę można naprawić lub wymienić bez dodatkowych opłat. Dopasowana do naszych potrzeb i funkcjonalna torba podróżna z gwarancja jakości jest więc inwestycja na całe życie.