Dobry Styl > Porady > Jak wybrać idealną salę weselną?

Jak wybrać idealną salę weselną?

Data: 18.03.2018 Kategoria: Porady

Wybór i rezerwacja sali to jedna z pierwszych pozycji, jakie znajdują się na liście „do zrobienia” każdej Pary Młodej organizującej przyjęcie weselne. Choć z roku na rok powstaje mnóstwo tego typu obiektów, to znalezienie idealnego miejsca wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Doradzamy, czym kierować się podczas wybierania sali weselnej.

Sprecyzujcie swoje oczekiwania

Jedną z pierwszych, a zarazem najważniejszych decyzji, jaką trzeba podjąć podczas organizacji wesela jest ta dotycząca wyboru sali weselnej. Jako że możliwości jest wiele, nie jest to wcale takie proste. Przyjęcie weselne można zorganizować bowiem zarówno w domu weselnym, jak i na zamku, w karczmie, w nowoczesnym klubie, eleganckim hotelu czy restauracji. Warto więc na samym początku zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujecie od swojej sali weselnej.

Zanim zaczniecie oglądać wszystkie sale znajdujące się w waszej okolicy, sprecyzujcie swoje potrzeby i preferencje. To znacznie ułatwi poszukiwania, a przede wszystkim zawęzi ich zakres – radzi nasz rozmówca reprezentujący Royal Hotel.

Istotnym kryterium w tym przypadku jest liczba gości. Przed oglądaniem sal weselnych powinniście mieć świadomość, jak dużego obiektu potrzebujecie, aby pomieścić wszystkie zaproszone przez was bliskie osoby.

Pomyślcie nad stylem wesela

Kolejną istotną informacją, która może wam pomóc w poszukiwaniach idealnej sali weselnej jest styl, w jakim macie zamiar zorganizować wasze przyjęcie. Dzięki tej informacji będziecie mogli szybko wyeliminować z listy pozycje, które swoim wystrojem i klimatem nie pasują do ustalonego przez was motywu przewodniego.

Jeśli chcecie wyprawić eleganckie przyjęcie, warto poszukać sali weselnej w dobrym hotelu. Z kolei ślub rustykalny najlepiej będzie wyglądał we wnętrzach prezentujących podobny klimat (np. w przerobionej na salę weselną stodole).

Zadbajcie o noclegi dla gości

Jeśli na wasze wesele zapraszacie gości spoza waszej miejscowości, powinniście zagwarantować im nocleg. Najlepiej szukać więc sal weselnych, które oferują także pokoje gościnne. Pod tym względem dobrym rozwiązaniem jest hotel, który zaoferuje odpowiednią liczbę miejsc noclegowych. To rozwiązanie będzie bardzo wygodne dla waszych gości.

Cena gra rolę

Bardzo ważnym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając salę weselną, jest jej oferta weselna. Na wstępie wyznaczcie sobie „widełki” cenowe i szukajcie sali, której oferta mieści się w waszym budżecie. Warto odwiedzić kilka różnych miejsc i porównać poszczególne oferty. Dokładnie sprawdzajcie, co zawierają ceny, a za co ewentualnie będziecie musieli dopłacić. Dzięki temu nie narazicie się na ukryte koszty i z powodzeniem zorganizujecie wspaniałe przyjęcie weselne.

Ślub w plenerze

Dobrym i oryginalnym pomysłem może okazać się także organizacja wesela w plenerze. Świetnie nadają się do tego na przykład ogrody, także te przy eleganckich hotelach. Dzięki odpowiednim dekoracjom można stworzyć niepowtarzalny klimat weselnego przyjęcia, zupełnie odmiennego od wesela w tradycyjnej sali weselnej.

Jeśli obawiacie się, że zła pogoda może zrujnować wasze przyjęcie, rozważcie rozstawienie namiotów. Nie tylko będą one stanowić ochronę przed słońcem lub opadami deszczu, ale też stworzą piękną scenerię dla całego wydarzenia.