Dobry Styl > Ogród > Jak wybrać idealny basen gotowy do ogrodu?

Jak wybrać idealny basen gotowy do ogrodu?

Data: 14.06.2021 Kategoria: Ogród

Basen w ogrodzie kojarzy się z luksusem. Jego zakup niewątpliwie wiąże się z pewną inwestycją, ale obecnie ceny tych produktów są o wiele przystępniejsze niż kiedyś, dlatego coraz więcej osób może sobie pozwolić na kąpiel na własnej posesji. Jedną z dostępnych opcji są baseny gotowe. Czym się one charakteryzują i jak wybrać model najlepiej dopasowany do swojego ogrodu? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym charakteryzują się baseny gotowe?

Może się wydawać, że wstawienie basenu do ogrodu wymaga dużo wysiłku i czasu. Jednak nie zawsze trzeba się o to martwić. Rozwiązaniem tego problemu są baseny gotowe, których główną zaletą jest łatwy i szybki montaż. Wystarczy umieścić obiekt w wyznaczonym otworze w ziemi (całkowicie lub w części) na przygotowanym wcześniej podłożu. Konieczne może być również wykonanie izolacji, trzeba także dobrze obsypać basen materiałem pozostałym z wykopu. Ostatnim etapem jest wykończenie brzegów oraz ich otoczenia. Do prac związanych z montażem zdecydowanie warto zatrudnić specjalistyczną firmę, tak aby mieć pewność, że instalacja przebiegnie sprawnie i bezbłędnie.

Jakie są rodzaje basenów gotowych?

Przed montażem basenu gotowego w ogrodzie trzeba oczywiście wybrać najlepiej dopasowany model. Różnią się one od siebie między innymi kształtem, rozmiarem oraz rodzajem zastosowanych materiałów. Baseny gotowe mogą być na przykład prostokątne, okrągłe, owalne czy przypominające ósemkę. Takie produkty ma w swojej ofercie między innymi firma IGG BASENY. Jeśli chodzi o materiały, do wytwarzania obiektów tego typu wykorzystuje się na przykład żywicę poliestrową, włókna szklane, stal cynkowaną czy folię PCW. Dzięki temu, że na rynku są dostępne baseny o różnych wymiarach, łatwo je dopasować do danego ogrodu. Warto kupić też dodatkowy osprzęt, który uprzyjemni kąpiele.

Co warto dokupić do ogrodowego basenu?

Wchodzenie i wychodzenie z basenu niewątpliwie ułatwi drabina przymocowana do jego ścianki. Przydatne może być również oświetlenie montowane pod wodą. Ciekawym pomysłem są masażery, dzięki którym można się jeszcze bardziej zrelaksować. Zdecydowanie warto się zaopatrzyć również w filtry, które pomogą zadbać o to, aby woda była czysta oraz pozbawiona bakterii i grzybów. Aby basen ogrodowy służył przez lata, trzeba zapewnić jego poprawny montaż, ale także odpowiednie wyposażenie. Dzięki temu łatwiej będzie o niego zadbać i utrzymać go w dobrym stanie przez długi czas. Pomóc w tym może również odpowiednie przykrycie. Poza tym takie elementy jak oświetlenie czy masażery na pewno uczynią korzystanie z basenu jeszcze bardziej komfortowym.