Dobry Styl > Budowa i remont > Jak wyeliminować hałas kroków na podłodze z paneli?   

Jak wyeliminować hałas kroków na podłodze z paneli?   

Data: 19.10.2021 Kategoria: Budowa i remont

Panele podłogowe to bez wątpienia najczęściej wybierany rodzaj podłogi, który z powodzeniem zdobi niemal każdy rodzaj pomieszczenia. Na ich popularność wpływa nie tylko ciekawy i różnorodny design, ale również wiele właściwości funkcjonalnych. Aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort, nie bez znaczenia pozostaje wysoka izolacja akustyczna, którą można uzyskać w stosunkowo prosty sposób. Jak wyciszyć hałas kroków na podłodze z paneli? Podpowiadamy!

Podkład pod panele – jak działa i jaki wybrać?

W niektórych przypadkach może zdarzyć się, że podczas chodzenia po panelach słyszymy dość charakterystyczne dźwięki. Może to być zarówno trzask, skrzypienie, jak i po prostu zbyt głośny odgłos naszych kroków. Aby zatem zapewnić komfort w pokojach, dobrym rozwiązaniem okazuje się montaż podkładu podłogowego, który skutecznie wycisza oraz tłumi wszelkie dźwięki.

W ofercie Lamcoo znajdziemy m.in. podkład pod panele winylowe Pro LVT Protect+ wytworzony z pianki poliolefinowej o zamkniętych komorach, którego konstrukcja tłumi dźwięki aż do 18 dB. Sprawdza się on do wszystkich posadzek winylowych pływających, a co więcej bez problemu może być montowany wraz z ogrzewaniem podłogowym. Wyposażony jest dodatkowo w funkcję antypoślizgową, dzięki czemu doskonale nada się do domów rodzin z dziećmi.

Dobrym wyborem będzie także podkład Pro Ultima Protect o grubości 2 mm przeznaczony pod podłogi laminowane oraz warstwowe. Zawiera opatentowaną technologię RWS Barrier, wyróżniającą się najwyższą klasą tłumienia dźwięków uderzeniowych oraz hałasów. Oprócz tego posiada warstwę paroizolacyjną, powodującą odpowiednie utrzymanie temperatury podłogi.

Panele winylowe, czyli cicha podłoga

Do skutecznego wyciszenia posadzki, przed zakupem paneli warto zwrócić szczególną uwagę na ich rodzaj. Mianowicie nie bez przyczyny najczęściej wybieranym rodzajem są modele winylowe, które na tle innych, cechują się cichym użytkowaniem, a tym samym wysoką izolacją akustyczną. Co więcej, w ofercie Lamcoo znajdziemy warianty składające się z kilku warstw, wyposażone w specjalny zintegrowany podkład, których wybór niweluje konieczność zakupu dodatkowego wyposażenia.

Panele winylowe to również świetna izolacja termiczna, która utrzymuje na powierzchni podłogi właściwą temperaturę. W efekcie posadzka nie daje uczucia nieprzyjemnego chłodu. Tego typu podłoże jest także odporne na działanie wody, co sprawia, że sprawdza się w łazienkach oraz w kuchniach. Z racji tego, że winyl znakomicie imituje różne materiały, np. drewno, daje wiele możliwości aranżacji.