Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jak zaaranżować wnętrze domu z bali? Kilka podpowiedzi

Jak zaaranżować wnętrze domu z bali? Kilka podpowiedzi

Data: 27.11.2020 Kategoria: Wystrój wnętrz

Mnogość dostępnych na rynku opcji wykończenia wnętrza działa wręcz przytłaczająco, sprowadzając właściciela do niepewności i niezdecydowania. Aby uniknąć wnętrzarskich dylematów, warto zapoznać się z najpopularniejszymi stylami wykańczania drewnianego domu.

Odpowiedni plan kluczem do sukcesu

Wnętrza domów z bala mają szczególny klimat, choć samodzielne ich urządzenie może sprawiać nieco kłopotów. Osoby, które na co dzień nie zajmują się aranżacją wnętrz, mogą łatwo zaburzyć wyjątkowość, z jaką wiąże się posiadanie domu z bali. Budowle tego typu charakteryzują się specyficznym wykończeniem ścian, urokliwym otoczeniem drewna, przez co często kojarzone są z luksusem wysokiej jakości. To właśnie dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby meble odznaczały się nietuzinkowością, oświetlenie dobrze podkreślało charakter wnętrza, a dodatki stały się jedynym w swoim rodzaju dopełnieniem całości.

Remont warto więc zacząć od dokładnego planu, który jasno będzie przedstawiał wszystkie możliwe rozwiązania. Możliwych do obrania stylów jest mnóstwo. Domy z bali najczęściej aranżowane są w tradycyjnym klimacie z przewagą drewna, pełną masywnych elementów, połączeń lśniących metalowych dekoracji z tradycjonalizmem. Stół z popękanych desek, a tuż obok niego nowoczesny, skórzany narożnik.

Często obieranym przez właścicieli domów z bali stylem jest drewniany total. W domach tego typu rezygnuje się z wygładzania ścian płytami gipsowo – kartonowymi, lecz obkłada się je zaokrąglonymi balami. W tego rodzaju wnętrzach dodatki i meble są zbliżone do siebie kolorystycznie, a większość z nich wykonana jest oczywiście z drewna. Drewniany total to rozwiązanie dla tych, których uwielbiają obcowanie z tym materiałem. Odpowiednio dobrane drewno nie będzie przytłaczać mieszkańców nawet po wielu latach.

Jak wybrać meble i dodatki do domu z bali?

Wybór mebli i dekoracji w pełni zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. Warto jednak postawić na drewniane elementy, które podkreślą rustykalność tego rodzaju zabudowy i nadadzą specyficznego klimatu. Dobrze jest wybierać meble w jasnych odcieniach, które należycie rozjaśnią wnętrze. Składające się w dużej mierze z otwartej przestrzeni domki z bali wymagają odpowiedniego oświetlenia.

Domy z bali są specyficzne, ale przez to tak wyjątkowe. Ich aranżacja wymaga odpowiedniego zaplanowania, gdyż łatwo jest zaburzyć równowagę między tradycją a nowoczesnością, na skutek czego powstaje zbyt duża różnorodność, mogąca po pewnym czasie przytłaczać domowników – wyjaśnia pracownik firmy Marux, specjalizującej się w produkcji domków letniskowych z drewna.

Dom z bali to przestrzeń, w której nie może zabraknąć zieleni. Drewno w połączeniu z roślinnością będzie prezentowało się naturalnie i lekko. W tego rodzaju wnętrzach – przytulnych i pełnych ciepła – idealnie sprawdzą się wszelkie kosze oraz donice wykonane z wikliny. Dzięki temu drewniany dom z bali pozostanie w pełni naturalny oraz przyjazny naturalnemu środowisku.