Dobry Styl > Porady > Jak zamontować kosz cargo?

Jak zamontować kosz cargo?

Data: 13.04.2021 Kategoria: Porady

Szafki cargo to sposób na funkcjonalne i praktyczne przechowywanie artykułów spożywczych w kuchni. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach nieergonomicznych bądź o niewielkiej powierzchni – pozwalają skutecznie wypełnić nawet najmniejsze przestrzenie, a tym samym zyskać cenne miejsce. Czym dokładnie są kosze cargo i co warto wiedzieć przed ich zakupem? Jak je prawidłowo zamontować? Podpowiadamy.

Czym jest kosz cargo?

Kosz cargo to niezwykle praktyczne wypełnienie szafki. Pozwala przechowywać artykuły spożywcze różnego rodzaju – od lekkich przypraw i akcesoriów, po ciężkie butelki z wodą czy olejem. Są to kosze wyprodukowane z metalu, które dzięki szynom można swobodnie wsuwać i wysuwać – wyjaśnia ekspert z firmy Artvinyl-Pol Sp. z o.o. Dodaje, że użycie do ich wykonania wysokiej jakości metali o odpowiedniej grubości pozwala swobodnie przechowywać produkty o wadze nawet do kilkudziesięciu kilogramów.

Największą zaletą szafek cargo jest funkcjonalność. Można je umieścić nawet w wąskich korpusach – dostępne są kosze od 20 cm szerokości. Są one jednak głębokie tak samo, jak tradycyjne szafki i wysuwane jak szuflady. Dzięki temu można je wypełnić w 100% i nie obawiać się o komfortowe korzystanie z zawartości znajdującej się na samym końcu. Dodatkowo budowa akcesorium w postaci kosza ułatwia zachowanie ładu i porządku czy też umieszczenie we wnętrzu pudełek do sortowania.

Jak zamontować kosz cargo?

Kosz cargo stanowi wręcz obowiązkowy element wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Dzięki temu, że składa się z kosza i szyn, pełni zarówno funkcję szafki, jak i szuflady. Jego montaż nie jest skomplikowany, aczkolwiek wymaga dysponowania odpowiednim sprzętem. Zarówno standardowe, jak i wysokie cargo montuje się w podobny sposób. Potrzebne będą wiertło do drewna oraz wiertarko-wkrętarka. W zależności od wybranego modelu i szerokości szafki, pomocny może być również wkrętak.

Do kosza cargo zazwyczaj jest dołączona instrukcja montażu. Prezentuje ona szczegółowo, jak krok po kroku przymocować omawiane akcesorium. W pierwszej kolejności należy wymierzyć i zaznaczyć miejsca, w których mają znaleźć się wkręty. Wielu producentów dołącza gotowe szablony – wystarczy położyć je prawidłowo na ściance szafki i w odpowiednich miejscach wywiercić dziury. Czynność tą należy wykonać dwukrotnie – na prawej i lewej stronie korpusu. W następnym kroku należy przykręcić prowadnice, a później zamontować na nich gotowe konstrukcje koszy.

Jak widać – montaż jest wyjątkowo prosty i szybki. Ważne, by przed zakupem produktu dokładnie wymierzyć szafkę i dopasować do niej odpowiedni rozmiar cargo.