Dobry Styl > Porady > Jak znaleźć dobrą szkołę snowboardu?

Jak znaleźć dobrą szkołę snowboardu?

Data: 14.06.2018 Kategoria: Porady

Coraz więcej osób poszukuje dobrej szkoły snowboardu. Sporty zimowe cieszą się bowiem rosnącym zainteresowaniem, powstają nowe obiekty dla narciarzy i snowboardzistów, nie tylko w południowej Polsce. Modne są też zagraniczne wyjazdy narciarskie i snowboardowe. Nic dziwnego, że coraz więcej fanów zimowego szaleństwa chce szlifować swoje umiejętności i szuka dobrych placówek szkoleniowych.

Dobrzy instruktorzy

Jak w każdej placówce edukacyjnej, tak i w szkole snowboardu najważniejsza jest doświadczona i wykwalifikowana kadra nauczycielska. Szukając dobrej szkoły snowboardu warto zatem w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na uprawnienia i kompetencje instruktorów. Przede wszystkim powinni oni posiadać ważne licencje przyznane przez SITS, czyli Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu w stopniu uprawniającym do szkolenia amatorów, a także zawodowców, jeśli interesuje nas szkolenie na instruktora. Renomowana szkoła snowboardu może poszczycić się jednak nie tylko wysokimi umiejętnościami i niezbędnymi uprawnieniami instruktorów, ale także ich pasją do wykonywanego zawodu. Dobry instruktor snowboardu to taki, który interesuje się tematyką sportów zimowych, bierze udział w zawodach i dodatkowych szkoleniach, testuje sprzęt renomowanych marek.

Profesjonalne zaplecze

Dobra szkoła snowboardu powinna dostarczać kursantom narzędzi niezbędnych do szlifowania umiejętności. Podstawą jest organizacja szkolenia na profesjonalnie przygotowanym stoku. Niezbędny jest też oczywiście sprzęt renomowanych marek pochodzący z najnowszych kolekcji.

Warto przy tym zaznaczyć, że w szkoleniach snowboardowych przydaje się nie tylko sprzęt związany stricte z tą dyscypliną, ale też inne artykuły sportowe. – Podpowiada przedstawiciel Szkoły Sportów Ekstremalnych EH School. – Urządzenia, takie jak trampolina, pozwalają na ćwiczenie umiejętności niezwykle przydatnych w jeździe na desce snowboardowej. W snowboardzie i w ogóle w sportach zimowych przydają się również wideorejestratory. Dobra szkoła snowboardu powinna oferować techniki wideo i fotocoachingu, które dają znakomite rezultaty w podnoszeniu umiejętności i pomagają skorygować ewentualne błędy w technice jazdy. Zdjęcia i filmy są też ważną pamiątką dla kursantów.

Ciekawy program

Dobrą szkołę snowboardu poznamy też po ciekawym i zróżnicowanym programie, w którym znajdą się zajęcia zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, tak dorosłych, jak również dla dzieci i młodzieży. Placówka powinna przy tym oferować szkolenia w możliwie jak najmniejszych grupach, co sprzyja indywidualnemu traktowaniu kursantów. Na dobry program składają się zajęcia teoretyczne, czyli wykłady czy pokazy filmów, jak i szkolenie praktyczne. Warto przy tym zaznaczyć, że w programie powinna zostać ujęta nauka elementów zarówno jazdy technicznej, jak i różnych odmian snowboardu, takich jak freestyle czy freeride. Tak skonstruowany program szkoły snowboardu pozwala osiągać satysfakcjonujące rezultaty kursantom.