Dobry Styl > Porady > Jakich metod można nauczyć się na kursach przedłużania rzęs?

Jakich metod można nauczyć się na kursach przedłużania rzęs?

Data: 10.12.2018 Kategoria: Porady

Przedłużanie rzęs to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Nie dziwi więc fakt, iż liczba chętnych do nauki przedłużania i zagęszczania rzęs nieustannie rośnie. Pośród metod przeprowadzania tego zabiegu, których można nauczyć się na specjalistycznych kursach, wyróżniamy trzy, które są najpopularniejsze. Jakie to są metody i na czym one polegają?

Metoda 1:1

Kurs przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1:1 uznawany jest za doskonały wstęp do tego, aby nabyć umiejętności w przeprowadzaniu zabiegu przedłużania oraz zagęszczania rzęs. Kurs taki więc przeznaczony jest dla osób, które w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs nie mają żadnego doświadczenia i stawiają pierwsze kroki w tym zawodzie.

Na czym polega ta metoda? Otóż polega ona na doklejaniu sztucznej rzęsy do rzęsy prawdziwej w proporcji 1:1, czyli jedna sztuczna rzęsa do jednej prawdziwej.

Jak wyjaśnia nam nasza rozmówczyni, specjalistka z firmy MM Kosmetyka Profesjonalne Centrum Edukacji Pasja w Szczecinie:

Metoda 1:1 pozwala na zagęszczenie, wydłużenie oraz przyciemnienie rzęs. Sztuczne rzęsy, które mogą być syntetyczne bądź wykonane z naturalnego włosia norki syberyjskiej, dobierane są i stylizowane na podstawie układu rzęs naturalnych osoby, która decyduje się na taki zabieg. Rzęsy – w zależności od indywidualnych potrzeb – można podkręcić lub tak je ułożyć, aby optycznie powiększały oko bądź wydłużały kąciki oczu. Rzęsy sztuczne przyklejane są do wszystkich dorosłych, naturalnych rzęs, a następnie w sposób systematyczny uzupełniane są pozostałe rzęsy.

Metoda 2D

Kolejną popularną metodą przedłużania rzęs, której można nauczyć się na kursie, jest metoda 2D. Kurs ten z kolei zaleca się osobom, które w zabiegach przedłużania i zagęszczania rzęs mają już doświadczenie i chcą podnieść swoje kwalifikacje, poznając nowe techniki pracy bądź też chcą powiększyć ofertę swoich usług w gabinecie kosmetycznym.

Metoda 2 D, nazywana także metodą objętościową, polega na przyklejaniu 2 sztucznych rzęs do 1 naturalnej. Na odpowiednią objętość rzęs wpływa ich ilość, a nie grubość. Stąd przyklejane rzęsy są cieńsze od tych, których używamy np. do metody 1:1. Metoda 2D różni się również techniką samego przyklejania sztucznych rzęs. Przy metodach objętościowych ilość używanego kleju jest bowiem bardzo mała. To z kolei sprawia, że są one bezpieczna dla naturalnych rzęs. Ponadto doklejone rzęsy utrzymują balans naturalnych rzęs, dzięki czemu te się nie wyginają i nie opadają.

Metoda 3D

Na koniec trzecia najpopularniejsza metoda przedłużania i zagęszczania rzęs, a mianowicie metoda 3D. Kurs metody 3D przeznaczony jest dla osób, które posiadają już doświadczenie w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs i podobnie, jak w przypadku metody 2D, chcą podnieść swoje kwalifikacje poprzez poznanie nowych technik pracy lub chcą wzbogacić ofertę usług swojego gabinetu.

Metoda 3D polega zaś na przyklejeniu 3 sztucznych rzęs do 1 naturalnej rzęsy. W przypadku tej metody wykorzystuje się sztuczne rzęsy, które są jeszcze cieńsze niż te stosowane w metodzie 2D. Dwie rzęsy w metodzie 3D ważą z kolei mniej niż jedna używana w metodzie 1:1. Metoda 3D, tak jak i 2D, należy do metod objętościowych, w związku z tym nie stanowi niebezpieczeństwa dla naturalnych rzęs.